xperia-z3-dual-white
پس از مدت ها امروز شاهد تاییدیه ای جدید برای یکی از دستگاه های اکسپریا بودیم. این دستگاه نیز چیزی نیست جز نسخه دو سیم کارته اکسپریا Z3 که موفق به کسب تاییدیه یک فریمور جدید شده است.

این فریمور با شماره ساخت 23.0.1.F.0.102 برای اکسپریا Z3 Dual مورد تایید قرار گرفته است. این تاییدیه در سایت PTCRB برای این دستگاه به ثبت رسیده که نشان از قریب الوقوع بودن یک به روزرسانی برای نسخه دو سیم کارته اکسپریا Z3 را دارد.

ارتقای شماره ساخت نسبت به نسخه قبل این احتمال را به ما میدهد که به روزرسانی مربوط به اندروید 5.0 لالی پاپ باشد. البته این مورد به طور کامل تایید نمیشود و احتمال اینکه این به روزرسانی یک آپدیت منطقه ای کوچک از اندروید 4.4.4 باشد نیز زیاد است. تایید این فریمور آنهم قبل از نسخه تک سیم کارته کمی عجیب است. اما بعید نیست سونی پیش از نسخه تک سیم کارته، آپدیت لالی پاپ را برای کاربران نسخه دو سیم کارته خود ارائه دهد. ما این را به خوبی میدانیم که نسخه دو سیم کارته اکسپریا Z3 شماره ساخت های متفاوتی را نسبت به نسخه تک سیم کارته این دستگاه دریافت میکند. فریمور مربوط به اندروید 5.0 لالی پاپ برای اکسپریا Z3 با شماره ساخت ۲۳٫۱٫A.0.632 در ویدئوها نمایش داده شده است و ما نیز انتظار چنین رده فریموری را برای نسخه دو سیم کارته اکسپریا Z3 نخواهیم داشت.

8.1
همانطور که اشاره کردیم این فریمور بیش از هر چیزی مشکوک به فریمور لالی پاپ است. چرا که ارتقای شماره ساخت نشان از یک به روزرسانی بزرگ میدهد و از طرف دیگر بعید است در چنین بازه زمانی سونی هنوز در حال کار بر روی یک آپدیت بزرگ با نسخه اندروید کیت کت برای این دستگاه باشد.