Xperia-Z1-Body-Bent
همیشه مقاومت بدنه تلفن همراه یک فاکتور مهم در خرید آن توسط کاربران میباشد. فرض کنید که شما 2 میلیون تومان برای خرید یک اسمارت فون هزینه کنید ولی در اثر یک ضربه کوچک ، بدنه یا صفحه نمایش آن دچار شکستگی شود. طبیعتا این میتواند یک موضوع مهم و البته نگران کننده باشد که یک گوشی گران قیمت مقاوت پایینی در مقابل ضربات داشته باشد. اما پرچمدار سونی در این راستا چگونه عمل میکند؟

اکسپریا Z1 پیش از این امتحان خود را در برابر ضربات به خوبی پس داده است. سونی همواره از نظر مقاوت یکی از برترین ها بوده و این نکته قابل انکار نیست. اما اخیرا گزارشاتی مبنی بر شکستگی بدنه اکسپریا Z1 به دست رسیده که باعث نگرانی کاربران آن شده است.

اما این شکستگی ها به چه علت است ؟ آیا بر اثر خطای کاربر این اتفاق افتاده است یا یک مشکل اساسی در این گوشی وجود دارد ؟
Xperia-Z1-Screen-Bent
در تصویری که مشاهده میکنید بدنه اکسپریا Z1 از وسط دچار شکستگی و خمیدگی شده است. صاحب آن هیچ چیزی در مورد اینکه چگونه این اتفاق افتاده است اعلام نکرده اما به نظر میرسد که شکستگی بدنه به علت قرار گرفتن گوشی در جیب پشت شلوار باشد که در اثر نشستن باعث فشار به بدنه گوشی و شکستگی آن شده است. هرچند که صاحب آن این موضوع را انکار میکند!

طبیعی است که شکستن بدنه بی علت اتفاق نمی افتد و قطعا در اثر فشار آوردن به بدنه آن این اتفاق افتاده است. بر این اساس نمیتوان این مورد را یک مشکل سخت افزاری دانست چرا که شکستن بدنه گوشی در اثر فشارهای شدید امری غیر قابل اجتناب هست که پیش از این نیز در مورد تلفن های هوشمند دیگر اتفاق افتاده بود.

iphone_5

Xperiaguide