Xperia-Z2-gap_2
تا به امروز کشورهای محدودی شانس حضور اکسپریا Z2 را در بازار خود داشتند که یکی از این کشورها سنگاپور بوده که هفته گذشته عرضه این دستگاه در آنجا آغاز شد. با وجود اینکه این دستگاه به تازگی وارد بازار این کشور شده اما برخی کاربران گزارشاتی مبنی بر بروز یک مشکل عجیب در این دستگاه را منتشر کردند که کمی نگران کننده است.

مشکل این دست از کاربران بوجود آمدن یک شکاف کوچک بین پنل جلوی گوشی و قاب آلومینیومی است که برای آنها آزار دهنده است. همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید شکافی کوچک در قسمت بالای سمت راست دستگاه به چشم میخورد که این مشکل در گوشی های سفید رنگ بیشتر نمایان میشود.
Xperia-Z2-gap_1-640x257

Xperia-Z2-gap_3-640x425

Xperia-Z2-gap_4-640x238

Xperia-Z2-gap_5
Xperia-Z2-gap_6-640x360

مشکل دیگری که برخی از کاربران به آن اشاره کردند داغ کردن بیش از حد دستگاه در هنگام فیلم برداری 4K است.

البته این بار سونی بسیار سریع به این موضوع واکنش نشان داد و در پاسخ به کاربرانی که با این دست مشکلات مواجه شدند نوشت:

در خصوص مشکل بوجود آمده در شکاف دستگاه به نظر نمیرسد این یک مشکل رایج برای اکسپریا Z2 باشد. اما کاربرانی که با این مشکل رو به شدند و نگران از دست رفتن قابلیت ضد آب بودن تلفن خود هستند، میتوانند با مراجعه به نزدیکترین مرکز سونی در کشور خود دستگاه خود را برای تست قابلیت ضدآب بودن آزمایش کنند.

اما در خصوص داغ کردن دستگاه در هنگام فیلم برداری 4K سونی معتقد است، این گرما به علت استفاده بیش از حد از پردازنده دستگاه در بالاترین حد خود است که باعث ایجاد گرما در بدنه پشتی دستگاه میشود. سونی به کاربران خود توصیه میکند از این فرمت فیلم برداری فقط برای مدت زمان های کوتاه و چند دقیقه استفاده کنند تا هم دچار کمبود حافظه در دستگاه خود نشوند و هم با مشکل داغ شدن بیش از حد دستگاه رو به رو نگردند.

سونی پیش از این سابقه مشکلات منحصر به فرد در پرچمداران خود را داشته است. از زرد شدن صفحه نمایش اکسپریا S گرفته تا مرگ ناگهانی اکسپریا Z و از دست رفتن دوربین در اکسپریا Z1… باید ببینیم این مشکل بوجود آمده تا چقدر فراگیر است و آیا سونی برای حل این مشکل اقدامی خواهد کرد یا خیر!؟

Xperiablog