sony_xperia_z5_premium_iphone_6_2.0
اکسپریا Z5 Premium اولین اسمارت فون جهان است که صفحه نمایش 4K با رزولوشن 2160×3840 را در اختیار کاربر قرار میدهد. حتما در ابتدا شما نیز همانند ما از خبر معرفی یک اسمارت فون با صفحه نمایش 4K شوکه شدید و در این فکر رفتید که وجود صفحه نمایش با چنین رزولوشنی به قاتل بی چون و چرای باتری منتهی خواهد شد. اما سونی در یک اقدام هوشمندانه، پاسخی روشن به این سوال مبهم داد.

صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium به صورت پیشفرض دارای رزولوشن 1080×1920 خواهد بود و فقط در مواقعی که نیاز باشد خود را تبدیل به 4K میکند. به این صورت که هنگامی که شما در نرم افزارها، منوها، پیام ها و … در حال کار با گوشی هستید، صفحه نمایش رزولوشن FHD را در اختیار شما میگذارد، اما هنگامی که به آلبوم و یا ویدئوها مراجعه میکنید، دستگاه به صورت خودکار از نهایت قدرت صفحه نمایش یعنی رزولوشن 2160×3840 برای نمایش بهتر جزئیات استفاده خواهد کرد.

با این حال شاید این تصور وجود داشته باشد که اکسپریا Z5 Premium فقط هنگام اجرای ویدئوهای 4K به حداکثر کیفیت صفحه نمایش دست پیدا خواهد کرد. اما این گونه نیست و سونی این فرصت را در اختیار ما قرار داده تا حتی در هنگام تماشای تصاویر و ویدئوهای با رزولوشن پایینتر نیز از صفحه نمایش 4K در اکسپریا Z5 Premium لذت ببریم.

تاثیر عملکرد صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium در هنگام اجرای ویدئوها و یا مشاهده تصاویر زمانی بهتر مشخص میشود که ما آن را با یکی از اسمارت فون های هم رده خود مقایسه کنیم. تصاویری که مشاهده میکنید، مقایسه ای جالب از اکسپریا Z5 Premium و آیفون 6s Plus است که در حین اجرای ویدئوهای 720p و عکس 2 مگاپیکسلی در شرایط یکسان به عمل آمده است.

در تمامی تصاویر عکس بالا مربوط به آیفون و عکس پایین مربوط به اکسپریا است. برای نمایش دقیق و بهتر جزئیات هر تصویر میتوانید بر روی عکس ها کلیک کنید و آنها را در اندازه اصلی تماشا کنید.

منبع: