topimg_3
کمپانی ژاپن دیسپلی که اتفاقا امروز نیز ذکر و خیر آن در مقاله مربوط به صفحه نمایش 4K در پرچمداران سونی بود امروز از تکنولوژی جدیدی در رابطه با صفحه نمایش های موبایل پرده برداشت. در واقع JDI امروز صفحه نمایشی جدیدی معرفی کرد که در چند زمینه حایز اهمیت است.

صفحه نمایش جدید شرکت ژاپن دیسپلی در حقیقت از نوع Full Active است که این فرصت را در اختیار تولید کنندگان قرار میدهد تا اسمارت فون های خود را با کمترین حاشیه ممکن بسازند. فناوری جدید به کار رفته در این صفحه نمایش کمترین میزان فضای بیهوده را در اطراف صفحه نمایش ایجاد میکند که در نهایت با استفاده از آن گوشی های هوشمند با حاشیه بسیار پایین تولید خواهند شد.

در این صفحه نمایش همچنین از تکنولوژی های جدید برای بالابردن غلظت تصاویر و همچنین تکنیک های جدید پردازش تصویر استفاده شده است. JDI این پنل صفحه نمایش را در اندازه 5.5 اینچی تولید کرده و قرار است از ماه مارس سال 2017 آن را به مرحله تولید انبوه برساند.
JDI-Full-Active-Display
سونی یکی از سهامداران اصلی شرکت ژاپن دیسپلی است که معمولا صفحه نمایش های این کمپانی را در اسمارت فون های اکسپریا به کار میگیرد. با معرفی این صفحه نمایش از JDI امید میرود سونی در سال آینده پرچمداران خود را با این تکنولوژی و کمترین حاشیه ممکن ساخته و به بازار عرضه کند.

منبع: