sony-headphones
یکی از شاخه های فعال در زمینه تکنولوژی های مربوط به گوشی های هوشمند، هدفون ها است که به صورت مستقل نیز بازارهایی را در اختیار خود دارد. بازار مربوط به هدفون ها در چند سال اخیر با رشد قابل توجهی همراه شده و این رشد نیز روز به روز با ورود مدل های جدیدتر بیشتر میشود.

تحقیقات به عمل آمده در این زمینه نشان میدهد، میانگین قیمت هدفون های موجود در بازار با رشد 11 درصدی نسبت به سال گذشته به 34 دلار رسیده است که نشان از توجه بیشتر خریداران به هدفون های گران قیمت و با کیفیت دارد. بر اساس بررسی های به عمل آمده مهمترین دلایل افزایش میانگین قیمت ها، توجه مشتریان به ویژگی های اضافی موجود در هدفون ها مثل ابزارهای تناسب اندام و سلامتی دارد.

هدفون های با سیم همچنان بخش اعظمی از بازار را در اختیار دارند اما هدفون های بی سیم بیشتر از هدفون های با سیم رشد فروش داشتند و 14 درضد از کل سهام بازار را همین مدل از هدفون ها به خود اختصاص دادند.

اما آمارها نشان میدهد سونی که ید طولایی در زمینه تکنولوژی های مربوط به صدا و موسیقی دارد، اینجا نیز حکمرانی خود را در بازار به اثبات رسانده است. سونی در بازار هدفون ها 17 درصد از سهام کل بازار را در اختیار گرفته تا از این بابت بزرگترین تولید کننده هدفون ها در جهان به شمار آید. پس از سونی، اپل و Beats نیز هر دو با 11 درصد هم بزرگترین فعالان در زمینه تولید و عرضه هدفون ها در جریان محسوب میشوند.

منبع: