موسسه Forrester در تازه ترین تحقیقات انجام گرفته، پیش بینی میکند که تا سال 2022، حدود 66 درصد از جمعیت کل جهان از کاربران تلفن های هوشمند باشد. انتظار میرود که تا سال 2022، حدود 3.8 میلیارد نفر در سرتاسر جهان حداقل یک تلفن هوشمند را در اختیار داشته باشند.

این موسسه با تحقیق بر روی کاربران تلفن های هوشمند در اروپا، آمریکا و آسیا، آمارهای بسیار جالبی از گوشی های هوشمند موجود در بازار و خطاهای آنها ارائه کرده است. طبق این آمار، میزان خطاها در گوشی های اندرویدی در سه ماهه دوم سال 2017 حدود 25 درصد بوده که بیشترین آنها در اروپا به ثبت رسیده است. در قاره اروپا میزان خطاها 32 درصد، در آسیا 28 درصد و در آمریکای شمالی 24 درصد بوده است.

در بین کمپانی های فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند، سامسونگ که بیشترین سهم را از بازار تلفن های هوشمند در اختیار دارد، بیشترین مشکلات را هم داشته است. میزان خطاها و ارورها در گوشی های سامسونگ 61 درصد از کل بوده است. پس از سامسونگ ال جی 11 درصد خطا داشته و سونی با 6 درصد از این حیث جایگاه بهتری را نسبت به دو رقیب کره ای در اختیار گرفته است.

پر خطا ترین گوشی هوشمند در جهان نیز، طبق آمارهای ثبت شده توسط این موسسه گلکسی S7 گزارش شده که 6 درصد از کل خطاها را شامل شده است. منظور از خطا در اینجا، تمامی مشکلاتی که در عملکرد مثل انفجار باتری، خرابی باتری، از کار افتادن دوربین، مشکلات مربوط به Wi-Fi و تمامی ارورهای موجود در گوشی است که کاربران با آن مواجه میشوند.

منبع: