android-5.1-lollipop-update
حدود دو هفته از معرفی ناگهانی نسخه جدید لالی پاپ با عنوان اندروید 5.1 میگذرد و با توجه به عدم عرضه رسمی آن هنوز اطلاعات ما در مورد این نسخه بسیار محدود مانده است. با این حال عرضه برخی دستگاه های Android One در کشورهای اندونزی و فیلیپین تا حدودی جزئیات این نسخه را برای ما روشن کرده است. به نظر میرسد گوگل که پیش از این نسخه های 5.0، 5.0.1 و 5.0.2 لالی پاپ را ارائه کرده بود، قصد ارائه نسخه 5.0.3 را نخواهد داشت و اندروید 5.1 را به عنوان یک نسخه تکامل یافته از لالی پاپ به زودی و به طور گسترده ارائه خواهد کرد.

با وجود اینکه هنوز توضیحات جامعی در مورد تغییرات اندروید 5.1 توسط گوگل ارائه نشده اما اخیرا تصاویری از این نسخه به بیرون درز کرده که برخی تغییرات این نسخه را برای ما روشن میکند. در این تصاویر و با مشاهده برخی برنامه ها همچون ساعت جهانی، کرنومتر، تایمر و،.. تکامل در طراحی متریال به وضوح دیده میشود. طراحی متریال لالی پاپ در این نسخه بسیار جذاب تر و تکامل یافته تر از قبل به چشم میخورد.

اما علاوه بر طراحی این نسخه جزئیات دیگری نیز دستخوش تغییرات شده اند. در این نسخه امکان انتخاب شبکه های وای فای و یا بلوتوث از نوار نوتیفیکیشن اضافه شده است. به طوری که کاربر میتواند بدون ورود به بخش تنظیمات، شبکه های وای فای مورد نظر را از منوی هشدار ها و بسیار سریع انتخاب کند.

Android-5.1-Lollipop-new-design-elements

Android-5.1-Lollipop-new-design-elements (1)

Android-5.1-Lollipop-new-design-elements (2)

Android-5.1-Lollipop-new-design-elements (3)

Android-5.1-Lollipop-new-design-elements (4)

اندروید 5.1 بدون شک نسخه آینده گوگل خواهد بود که به تلفن های هوشمند راه پیدا خواهد کرد. گوگل هنوز در مورد عرضه رسمی این نسخه سخنی به میان نیاورده است. باید ببینیم سونی و دیگر شرکت های سازنده تلفن هوشمند چه زمانی به روزرسانی محصولات خود به اندروید 5.1 را آغاز خواهند کرد.