همانطور که حتماً در جریان هستید، بر اساس اطلاع قبلی، سونی هفته گذشته آخرین نسخه از طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقا را برایِ گوشی اکسپریا X منتشر کرد و با اعلام رسمی این کمپانی، طرح مذکور بر رویِ اَندروید 7 بسته شد. اما امروز در کمال ناباوری سونی همه را سورپرایز کرده است و یک بروزرسانی نهایی و ویژه برایِ طرح مفهومی اَندروید نوقایِ گوشی مذکور منتشر کرده است.

این بروزرسانی ویژه و نهایی در واقع 2 قابلیت با خود به همراه دارد. اولین ویژگی که پیش از این در دسترس کاربران گوشی هایِ اکسپریا قرار گرفته بود مربوط به لانچر اکسپریا میباشد. سونی نهایتاً نسخه رسمی لانچر جدید اکسپریا را برایِ طرح مفهومی اَندروید نوقا منتشر کرد، که پیش از این در قالب نسخه بتا در دسترس کاربران قرار گرفته بود و با خود برخی تغییرات ظاهری مانند انتخاب کننده جدید تصاویر پس زمینه را به همراه دارد.

اما ویژگی دوم که در واقع یک ویژگی پنهان است، هدیه تیم توسعه دهنده طرح مفهومی اَندروید نوقا به کاربرانی است که در طی این مدت سونی را همراهی کرده اند و با نظرات خوب و سازنده خود، امکانات بسیار خوبی را به رام رسمی گوشی هایِ اکسپریا افزوده اند. سونی برایِ تشکر از همراهان این طرح، یک جایزه بسیار ویژه را در این بروزرسانی نهایی برایِ کاربران در دسترس قرار داده است، که باید به صورت دستی فعال شود.

کاربرانی که هم اَکنون بر رویِ طرح مفهومی اَندروید نوقا هستند میتوانند با رفتن به قسمت تماس، در شماره گیر گوشی اکسپریا X خود کد ( *#*#2468#*#* ) را وارد کنند و از پوسته ای بسیار خاص که در بطن این نسخه نهفته است بهره ببرند. طرح مفهومی اَندروید یکی از بهترین طرح هایِ سونی تا به امروز بوده است، که با استقبال بینظیر کاربران نیز مواجه شد. اُمید میرود که در آینده نیز سونی این برنامه را ادامه دهد، تا باز هم شاهد اضافه شدن ویژگی هایِ جدید به رام هایِ رسمی گوشی هایِ اکسپریا باشیم.

منبع: