همانطور که سونی پیشتر اعلام کرده بود، طرح مفهومی اَندروید نوقا برایِ گوشی اکسپریا X، نهایتاً به ایستگاه آخر خود رسید. دقایقی پیش سونی موبایل با انتشار آخرین بروزرسانی این طرح که کاملترین و بدون نقص ترین بروزرسانی در کُل این چرخه میباشد را با شماره ساخت 38.4.A.0.39 برایِ گوشی اکسپریا X منتشر کرد و پرونده اَندروید مفهومی را در اَندروید نوقا را بست.

اینطور که به نظر میرسد، این بروزرسانی حاوی آخرین وصله هایِ امنیتی گوگل مربوط به ماه می 2017 میلادی، که یکی دو روز پیش در اختیار کاربران گوشی هایِ پیکسل قرار گرفته بود و برطرف سازی برخی از مشکلات گزارش شده از سویِ کاربران میباشد. مهمترین مشکلی که در این بروزرسانی حل شده است، حل مشکل مربوط به کم بودن میزان حافظه رم در برخی مواقع میباشد.

از دیگر موضوعاتی که در این بروزرسانی به آنها رسیدگی شده و مشکل آنها به صورت کامل برطرف شده است نیز میتوان به حل مشکل GPS در پیدا کردن موقعیت دقیق گوشی هوشمند و حل مشکل روشن نشدن چراغ LED هنگام شارژ کردن گوشی هوشمند اشاره کرد. این بروزرسانی هم اَکنون در اختیار کاربران حلقه آزمایشی قرار دارد و به زودی به دست کاربران حلقه دوم خواهد رسید.

سونی پیش از این اَندروید 7.1 نوقا را به صورت رسمی برایِ 2 گوشی اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance منتشر کرده بود و پیش بینی میشود در روزها یا هفته هایِ آتی این بروزرسانی به صورت رسمی برایِ گوشی هایِ اکسپریا X و اکسپریا X Compact نیز منتشر شود. همچنین، این اُمید میرود که با انتشار نسخه عظیم اَندروید ( اَندروید O ) باز هم سونی آنرا در قالب طرح مفهومی عرضه کند تا به این ترتیب بازخوردها و نظرات کاربران کشف شده و در نهایت به رام هایِ اصلی گوشی هایِ اکسپریا راه یابد.

منبع: