سونی موبایل ساعاتی پیش یک بروزرسانی جدید برایِ طرح مفهومی اَندروید 7.1 گوشی اکسپریا X منتشر کرد. این نسخه که با شماره ساخت 38.3.1.A.0.91 منتشر شده است با خود ویژگی هایِ جدیدی به همراه دارد. یکی از ویژگی هایِ این برزورسانی موتور جدید صدایِ سونی میباشد، که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

تا پیش از این کاربرانی که از طرح مفهومی اَندروید 7.1 استفاده میکردند تنها به تنظیمات اکولایزر گوگل دسترسی داشتند، اما سونی در این نسخه با یک ابتکار بسیار جالب موتور پردازش صدایِ خود را با تنظیمات اکولایزر گوگل ادغام کرده است و موتور صدایِ جدیدی را در این نسخه از اَندروید مفهومی گوشی اکسپریا X رونمایی کرده است، که شاید بسیار کارآمدتر و حرفه ای تر از نسخه قبل باشد.

این بدان معناست که اَندروید مفهومی 7.1 به جایِ استفاده از تنظیمات اکولایزر گوگل، از موتور جدید پردازش صدایِ سونی بهره میبرد، که بسیار حرفه ای و جذاب تر از نسخه به کار گرفته شده در گوشی هایِ سونی میباشد. تغییر دیگر، بیرون آوردن درصد باتری از داخل علامت باتری و انتقال آن به سمت راستِ آیکون باتری میباشد. به این ترتیب راحت تر از قبل میتوان میزان باقی مانده باتری را به درصد مشاهده کرد.

از جمله ویژگی هایِ دیگر اضافه شده به این نسخه نیز میتوان به اضافه شدن پشتیبانی از تماس بر بستر LTE ( یا همان VoLTE ) برایِ اُپراتور کشورهایِ نروژ، دانمارک و سوئیس و اضافه شدن پشتیبانی از تماس بر بستر وای-فای ( یا همان VoWiFi ) برایِ اُپراتورهایِ معروف و بسیار پر کاربر کشور آلمان ( من جمله وودافون، O2 و تلکام ) اشاره کرد. این نوع ارتباط برایِ اولین بار است که به نسخه مفهومی اَندروید 7.1 گوشی اکسپریا X اضافه میشود.

سونی همچنین حفره هایِ بسیار زیادی را در این بروزرسانی مرتفع ساخته است و مشکلات گزارش شده از سویِ کاربران را نیز بهبود بخشیده است. یکی از مشکلاتی که در نسخه قبلی کاربران با آن مواجه بودند، مشکل راه اندازی مجدد بلوتوث بود، که به همراه مشکلات گرافیکی میانبر برنامه دوربین در این نسخه برطرف شده اند.

منبع: