سونی موبایل ساعاتی پیش بروزرسانی جدیدی برایِ طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقایِ گوشی اکسپریا X منتشر کرد. این بروزرسانی که شماره ساخت نرم افزاری طرح مذکور را به 38.3.A.1.32 ارتقا میدهد، با خود ویژگی ها و امکانات جدیدی به همراه دارد، که در ادامه به تشریح و بررسی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

سونی در این نسخه حالت Glove Mode یا کار کردن با دستکش را به طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقایِ گوشی اکسپریا X افزوده است، که در حال حاضر بر رویِ گوشی هایِ اکسپریا و رام اَندروید 7.0 نیز موجود میباشد. ویژگی بزرگ دیگری که به این نسخه اضافه شده است، پشتیبانی کامل از صدایِ بسیار با کیفیت Hi-Res از طریق ارتباط بلوتوث یا همان LDAC میباشد.

تغییرات دیگر شامل ارتقایِ پچ امنیتی این طرح مفهومی به آخرین وصله امنیتی گوگل ( که مربوط به 5 فوریه 2017 میباشد )، نسخه جدیدی از برنامه اختصاصی دوربین اکسپریا ( با تنظیمات بیشتر در بخش عکسبرداری دستی ) و بهبودهایی جهت استفاده بهینه از حافظه رم و پایداری بیشتر این طرح مفهومی میباشد.

سونی در نسخه هایِ قبلی ارتباط صوتی تحت باند کاری 4G LTE را با نام تجاری VoLTE به نسخه مفهومی اَندروید 7.1 نوقایِ گوشی اکسپریا X افزوده بود، اما به دلیل مشکلات فنی اُپراتورهایِ کشور آلمان در برقراری این ارتباط رادیویی، فعلاً به صورت موقت این سرویس از دسترس کاربران خارج شده است و در نسخه هایِ بعدی مجدداً به این نسخه از اَندروید سونی افزوده خواهد شد.

به نظر میرسد نسخه مفهومی اَندروید 7.1 نوقایِ سونی در حال طی کردن آخرین مراحل خود برایِ انتشار رسمی میباشد. احتمالاً سونی در طی ماههایِ آینده این نسخه را به صورت رسمی برایِ گوشی هایِ خانواده X و گوشی هایی که در لیست بروزرسانی اَندروید 7.1 قرار دارند منتشر خواهد کرد. هرچند، هیچکس خبری از تاریخ دقیق انتشار نسخه نهایی اَندروید 7.1 نوقا برایِ گوشی هایِ اکسپریا ندارد.

منبع: