Z3camera

در گذشته و پس از معرفی هر محصول جدید از دو کمپانی بزرگ اپل و سامسونگ، جنگ روانی زیادی فی ما بین این دو صورت میگرفت. البته گاهی نیز نوکیا خود را وارد این بازی میکرد، اما معمولا سونی سرگرم کار خود بوده و در این دعواعا شرکت نمیکرد. با این وجود این بار سونی نیز دست به کار شد و پس از معرفی رسمی اپل آیفون 6 و طراحی خاص به کار گرفته شده در این دستگاه به اپل کنایه زد.

 

اپل در طراحی آیفون 6 قصد داشت تا قطر دستگاه را تا حد امکان کم کند اما در این راه به نظر میرسد با مشکلی به نام لنز دوربین مواجه شد. این مشکل باعث شد تا لنز دستگاه در آیفون 6 همسطح دیگر قسمت های بدنه نشود و حالت برجستگی پیدا کند.

 

gsmarena_001 (3)

 

سونی نیز این اتفاق را مایه خنده قرار داده و با مراجعه به صفحه اپل در فیس بوک به این طراحی کنایه میزند. سونی با بیان این جمله: تنها چیزی که دوربین اکسپریا Z3 را برجسته میکند قابلیت های آن است، به برجستگی دوربین اپل طعنه میزند.

 

با وجود اینکه سونی از سنسور 20 مگاپیکسلی و باتری 3100 میلی آمپری در اکسپریا Z3 استفاده کرده است اما قطر 7.3 میلی متری اکسپریا Z3 تنها 0.4 میلی متر از قطر 6.9 میلی متری آیفون 6 بیشتر است. سونی به خوبی توانسته قطر دستگاه را بدون اینکه از قدرت سخت افزاری دستگاه بکاهد، از مدل های قبلی خود کمتر کند و نیز بدون برجسته کردن لنز دستگاه قطر کلی را در حد باریکترین اسمارت فون های بازار قرار دهد. با این حال باید منتظر باشیم ببینیم آیا اپل نیز به این کنایه پاسخ میدهد یا خیر؟

 

gsmarena