gsmarena_001 (2)
محققان شرکت چک پوینت به تازگی نوعی باگ امنیتی با نام (Quad Rooter) در اندروید یافته اند که می تواند تمامی گوشی های دارای چیپست های کوالکام را تحت تاثیر خود قرار بدهد و حتی آخرین گوشی های بهره برنده از این چیپست ها نیزاز این باگ مصون نیستند. پس این باگ میتواند بیش از 900 میلیون گوشی هوشمند اندرویدی دارای این چیپست ها را تحت تاثیر قرار بدهد.

اما اگر فردی از این باگ به نوعی بتواند سوء استفاده کند عملا می تواند به هر چیزی در گوشی کاربران دسترسی داشته باشد. بله همه چی حتی عکس های شخصی اکانت ها و حتی کارتهای بانکی و مخاطبین و هر چیزی که به ذهنتان برسد. اما نگران نباشید زیرا هکر ها برای استفاده از این باگ باید اول حقه ای برای راضی کردن شما برای نصب برنامه ای که به هیچ دسترسی خاصی نیاز ندارد پیدا کنند. علاوه بر این شرکت کوالکام نیز بیانیه در این باره صادر کرده است که به آن می پردازیم:

این باگ امنیتی در ماه آوریل امسال یافت شد که به کمک پچ های امنیتی گوناگون سه مورد از چهار مورد باگ ها رفع شده اند اما هنوز یک مورد از این باگ ها باقی مانده است که آن هم بصورت پچ امنیتی در ماه سپتامبر برای گوشی های اندرویدی عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است شرکت چک پوینت برنامه ای را برای چک کردن این باگ در پلی استور گوگل منتشر کرده است که می تواند به کاربر گزارش بدهد که آیا این باگ در گوشی شما موجود است یا خیرکه می توانید از اینجا این برنامه را دانلود کنید.

منبع: