xperia-z2-17_126154078
در روزهای اخیر گزارشاتی متعددی از یک مشکل عجیب در رابطه با صدای اکسپریا Z2 منتشر شد که تا حدودی باعث نگرانی علاقه مندان به این اسمارت فون شده بود. کاربرانی که این گوشی را خریداری کرده بودند به شدت از میزان صدای پایین دستگاه در هنگام تماس های ورودی گلایه کردند. این در حالی است که سونی در تبلیغات مربوط به این گوشی به وجود دو اسپیکر در هنگام تماس اشاره کرده بود.

با وجود تاکید سونی بر فعالیت دو اسپیکر در هنگام تماس به نظر میرسد در این گوشی فقط یک اسپیکر به هنگام تماس فعال میشود. بر اساس گزارشات در هنگام تماس های ورودی فقط اسپیکر پایین گوشی فعال است و هیچ صدایی از اسپیکر فوقانی شنیده نمیشود.

کاربران زیادی تا به امروز از این مشکل در اکسپریا Z2 گلایه کردند و با اشاره به اینکه به علت کمبود صدای ورودی زنگ بسیاری از تماس ها را از دست داده اند خواهان حل این مشکل شدند. چیزی که مشخص است اینکه قطعا این یک مشکل نرم افزاری است. حال اینکه چرا و به چه علت این مشکل بوجود آمده مشخص نیست. آیا این یک ایراد نرم افزاری است که سونی به آن آگاه نبوده و یا به عمد و به دلایلی که نمیدانیم تنها یک بلندگو را به هنگام تماس فعال نگاه داشته است. باید منتظر واکنش سونی به این موضوع باشیم که در صورت اتفاقی بودن این مشکل قطعا یک به روزرسانی جزئی برای حل آن در راه خواهد بود.

xda-developers