چند روزی میشود که خبری از پرچمدار جدید سونی به گوش نمیرسد. به نظر این دوری چند روزه ما از پرچمدار جدید سونی بس است و دوباره باید با یک خبر جدید و البته هیجان انگیز سرگرم باشیم. این بار نه یک مشخصه رسمی از این گوشی درز کرده و نه تصویر یا شماتیک! بلکه به نقل از یکی از درز دهندگان مشهور باید منتظر یک اتفاق جدید در گوشی های آینده سونی باشیم.

گمان میکنیم که Ricciolo نیاز به معرفی نداشته باشد. یکی از مشهورترین افراد که به درز اطلاعات گوشی های هوشمند از جمله سونی میپردازد و کاملاً هم مورد اعتماد است. جدیدترین توییت وی به گوشی های هوشمند جدید سونی مربوط میشود که گویا قرار است یک اتفاق تازه در آنها رخ دهد.

Ricciolo در جدیدترین توییت خود به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی خبر از حذف الگوریتم JPEG را در گوشی های آینده سونی میدهد. استاندارد JPG در حال حاضر فرمت عکسبرداری تمامی گوشی های سونی است که حذف آن یک اتفاق مثبت در پرچمدار جدید سونی خواهد بود. شاید بالاخره شاهد فرمت RAW در گوشی های سونی باشیم اما این فرمت قطعا نمیتواند به طور کامل جایگزین JPG باشد. حال اینکه نمیدانیم چه فرمتی جایگزین JPG که در حال حاضر یکی از فشرده ترین و محبوب ترین فرمت های عکسبرداری در جهان است خواهد شد.

این توییت هشتگ مربوط به کنگره جهانی موبایل 2018 را دارد که نشان میدهد در همین نمایشگاه پیش رو باید منتظر رونمایی از فرمت جدید عکسبرداری برای پرچمدار آینده سونی باشیم. آیا تغییر فرمت عکسبرداری میتواند در کیفیت دوربین گوشی های سونی تحولی ایجاد نماید؟ نظر شما چیست؟