مدت زمان پشتیبانی نرم افزاری از یک گوشی هوشمند، هر چند که تابع هیچ قانون نوشته شده ای نیست، اما معمولاً از یک عرف و رویه معمول پیروی میکند. سونی معمولا گوشی های رده بالای خود را 2 سال یا بیشتر مورد پشتیبانی قرار میدهد، اما پشتیبانی خود از گوشی های میان رده را حدود 18 ماه ادامه میدهد.

اکسپریا C4 یکی از میان رده های سونی است که در نیمه اول سال 2015 معرفی و روانه بازار شد. این دستگاه آخرین به روزرسانی خود را آبان سال گذشته بدست آورده بود تا به این صورت، رسماً پشتیبانی خود را تمام شده ببیند. اما در اقدام بسیار عجیب، سونی بعد از پانزده ماه از پایان پشتیبانی خود از اکسپریا C4، دوباره این دستگاه را با یک به روزرسانی جدید رو به رو کرده است.

از لحظاتی قبل یک به روزرسانی سیستمی جدید با شماره ساخت 27.3.A.0.165 برای نسخه های مختلف اکسپریا C4 منتشر شده که در چند کشور دنیا نیز قابل دریافت است. متاسفانه هنوز این به روزرسانی به ایران نرسیده و ما نمیدانیم که آیا قرار است کاربران این دستگاه در ایران هم به روزرسانی جدید را دریافت کنند یا خیر.

به هر حال ارائه یک آپدیت جدید برای میان رده ای به نام اکسپریا C4، آن هم در سومین سال عمر این گوشی اقدام بسیار عجیبی است که از سونی سر زده است. آن هم دقیقاً یک روز بعد از این که سونی موبایل رسماً تایید کرد گوشی های سری Z5 که آخرین نسل از پرچمداران سال 2015 بودند، دیگر به روزرسانی جدیدی را دریافت نخواهند کرد. اطلاعات مربوط به آپدیت اکسپریا C4 را هم اکنون از آپدیت یاب اکسپریان بدست بیاورید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان

آپدیت: این به روزرسانی هم اکنون برای نسخه دو سیم کارت اکسپریا C4 در ایران هم قابل دریافت است.