سونی در نمایشگاه های مختلفی که طی سال های اخیر برگزار شد، همواره نشان داده که تا روز کنفرانس مطبوعاتی خود به هیچ وجه قابل پیش بینی نبوده است. سونی آنقدر در حفظ اطلاعات مربوط به گوشی های خود قوی عمل میکند که در بدترین حالت ممکن، فقط چند روز مانده به معرفی یک محصول، اطلاعاتی از آن به بیرون درز میکند.

فقط یک روز دیگر تا آغاز نمایشگاه IFA 2017 و کنفرانس مطبوعاتی سونی در این رویداد باقی مانده اما در اتفاقی بسیار عجیب، یکی دیگر از گوشی های سونی در بنچمارک GFX bench خود را نشان داده است. عجیب از این بابت که تا به امروز هیچ سخنی از این دستگاه نشده بود تا در صورت معرفی آن در رویداد پیش رو، تمام معادلات ما تا امروز غلط از آب در بیایند.

این دستگاه با کد G8541 در بنچمارک مذکور نمایان شده که به نظر فبلت اکسپریا XZ1 Ultra نام خواهد داشت. سونی معمولا مدل های پرمیوم را با صفحه نمایش 4K ارائه میکند که این بار این صفحه نمایش به یک مدل از فبلت های سری اولترا راه پیدا کرده است.

همانند اکسپریا XZ Premium، این فبلت نیز از چیپست اسنپدراگون 835 قدرت میگیرد. رم 4 گیگابایتی برای این فبلت در این بنچمارک تایید شده اما حافظه داخلی آن برای اولین بار به 128 گیگابایت افزایش پیدا کرده است. G8541 با اندروید پیش فرض 8.0 اوریو، احتمالا سایر ویژگی های اکسپریا XZ1 را هم با خود همراه خواهد داشت.

در فاصله یک روز تا رویداد مهم IFA این بنچمارک آنقدر غافلگیر کننده بود که ما نمیتوانیم در مورد آن هیچ نظر قطعی بدهیم. حتی در مورد صحت این بنچمارک نیز به نتیجه قطعی نرسیده ایم و فقط باید صبر کنیم تا ببینیم فردا سونی چه محصولاتی را به صورت رسمی معرفی میکند؟ آیا این محصول که بنچمارک آن را مشاهده میکنیم، یک اسمارت فون ناکام است که فقط در بنچمارک ظاهر شده و هنوز برای معرفی آماده نیست؟ یا اینکه سونی این فبلت را به عنوان سورپرایز کنفرانس مطبوعاتی خود در نظر دارد؟ یک فبلت 6.2 اینچی که احتمالا با طراحی نسبتاً متفاوتی هم همراه خواهد بود. نظر شما چیست؟

منبع: