عدم حضور سونی در کنگره جهانی موبایل و عدم برگزاری این مراسم به دلیل ویروس کرونا

1
۳۰,۲۱۶

کرونا، کرونا، کرونا، این چیزیست که در سراسر جهان هم اکنون در صدر اخبار قرار گرفته و شیوع گسترده این بیماری کشنده باعث خرابکاری های بسیاری در سر تا سر دنیا شده است و اکنون کنگره جهانی موبایل یا همان مراسم MWC را نشانه گرفته است. پس از اعلام عدم حضور شرکت هایی مانند ال جی، ZTE، سامسونگ و شیائومی، اکنون دو شرکت بزرگ سونی و آمازون نیز از حضور در این مراسم خودداری کرده و امنیت جانی کارمندانشان از شرکت در این مراسم برایشان مهم تر است.

سونی اعلام کرده است که ترجیح می دهد تا مراسم رونمایی از گوشی های جدید خودش که احتمالا با نام اکسپریا 1.1 معرفی خواهند شد را به صورت آنلاین در همان تاریخ مشخص (24 تا 27 فوریه) برگزار نماید.

عدم حضور سونی در کنگره جهانی موبایل و عدم برگزاری این مراسم به دلیل ویروس کرونا

در همین تاریخ، شرکت آمازون نیز اعلام کرد که هیچ نقشی در این مراسم نخواهد داشت چرا که سایر شرکت ها مانند انویدیا و اریکسون نیز هفته گذشته اعلام کرده بودند در کنگره امسال حضور نخواهند داشت. با اینکه شرکت هایی مانند آمازون و انویدیا به اندازه سونی، اریکسون و ال جی حضور پر رنگی در این مراسم نداشته اند اما به هر حال، این مراسم همه ساله محل رونمایی از محصولات جدید دنیای تکنولوژی، فناوری های مختلف و به ویژه گوشی های هوشمند جدید بود.

انجمن سامانه جهانی ارتباطات سیار (THE GSMA) در ابتدا و در بیانیه ای اعلام کرده بود که برای ایمنی شرکت کنندگان در این کنگره تمامی تدابیر امنیتی را در نظر گرفته است اما نگرانی در مورد حضور مردم از کشور چین در این مراسم باعث شد تا این انجمن از موضع خود عقب نشینی کرده و کل مراسم را کنسل کند. خبری که بسیاری را ناراحت کرد اما چاره ای جز این پیش روی این انجمن قرار نداشت.

هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی برای کسانی که مراسم قبل از کنگره در تاریخ های 22 و 23 فوریه را کنسل نکرده اند خواهد افتاد چرا که اطلاعات بیشتری از این شرکت ها در دسترس نیست اما به هر حال ویروس کرونا امسال شوک بزرگی را نه تنها به جهانیان که به کل صنعت فناوری و تکنولوژی وارد کرد و این بیماری تا به این جا گریبان گیر شرکت های بزرگ خودرو سازی، دارو سازی، کشاورزی، مالی و … شده است.

با این حال انجمن GSMA اظهار می کند که امیدوار است بتواند این مراسم را در سال آینده و در همین تاریخ در شهر بارسلونا کشور اسپانیا برگزار کند چرا که این مراسم از سال 2006 همه ساله برگزار شده و این اولین سالیست که این مراسم کنسل می شود.

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here