آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

به گفته دست اندرکاران و فعالان بازاری میزان عرضه انبوه گوشی‌های موبایل در سطح بازار تلفن همراه تهران کاهش یافته است.از ماه گذشته تا کنون به دلیل مسایل مختلفی همچون کاهش واردات قانونی و جلوگیری از ورود گو‌شی‌های قاچاق میزان توزیع و عرضه این کالای دیجیتالی در سطح بازار کاهش یافته است.

‌”داوود طزری” یکی از عمده پخش کنندگان موبایل در سطح بازار گفت: مدتی است که به دلیل موارد مختلفی میزان واردات و توزیع این کالای ارتباطی به شدت کاهش یافته است.

وی یکی از دلایل اصلی این امر را برخوردهای قانونی با قاچاقچیان در مبادی مرزها دانست و افزود: چند ماهی است که میزان واردات عمده این کالا به کشور کاهش یافته که کارشناسان این حوزه دلیل این امر را عدم واردات این کالای به بازار عنوان کردند.
در همین حال سایر فعالان و منابع بازاری عدم واردات این کالا به بازار را در حالی اعلام می‌کنند که قیمت ارز در کشور در سرازیری قیمت قرار گرفته به طوری که هر روز شاهد کاهش قیمت اندک ارز در کشور هستیم.

با شرایط ایجاد شده در بازار فروشندگان پیش بینی از افزایش قیمت ها دارند و معتقدند که طی روزهای آینده احتمال افزایش قیمت این کالای ارتباطی وجود دارد.

این اظهارات در حالی بیان‌ می‌شود که سردار مهدی ابویی معاون سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده بود که در حال حاضر تمامی مبادی ورود مرزی تحت بازرسی کامل نیروی انتظامی و دیگرنهادهای مسوول قرار دارند از همین جهت میزان واردات غیرقانونی از مبادی مرزی به طور چشمگیری کاهش یافته است.

وی با اشاره اینکه کارهای اطلاعاتی و برنامه ریزی‌های زیادی صورت گرفته شده،‌افزود: این کارهای اطلاعاتی تا کنون نیز منجر به شناسایی محموله‌های بزرگ قاچاق به خصوص موبایل شده است.

موبنا