سونی چندی پیش نسل جدید ساعت های E-lnk خود را که با نام FES Watch شناخته میشود معرفی کرد. نسل دوم این ساعت با نام کامل FES Watch U نسبت به نسل اول تفاوت های جالب توجهی دارد. این ساعت که بدنه آن تماماً از جنس کاغذ الکترونیکی است، در زمینه طراحی با مدل اولیه خود تفاوت دارد. قسمت اصلی ساعت با یک فریم فلزی مقاوم شده تا هر چه بیشتر به ساعت های کلاسیک شبیه سازی شود.

ساعت FES Watch U توسط اپلیکیشن مخصوصی که سونی برای آن توسعه داده به گوشی هوشمند متصل میگردد. این ساعت با گذشت مدت ها از معرفی رسمی، امروز اولین روز عرضه خود را تجربه کرد. سونی این ساعت را فعلا در ژاپن عرضه کرده که در قیمت های مختلف قابل سفارش است. مدل لوکس این ساعت 60 هزار ین (حدود 544 دلار) و مدل معمولی نیز 46 هزار ین (حدود 417 دلار) قیمت گذاری شده است.

سونی تا امروز طرح های متنوعی برای این ساعت منتشر کرده و هر هفته نیز طرح های جدیدی را به آن می افزاید. ساعت FES Watch U بر خلاف ساعت های هوشمند که تنها صفحه نمایش آنها قابلیت نصب الگوی ساعت و تغییر ظاهر را دارند، به صورت کامل از بند گرفته تا صفحه اصلی قابل شخصی سازی است. این ساعت با هربار شارژ نیز تا حدود 3 هفته برای استفاده مداوم روشن می ماند.

منبع: