design-eye-catchingly-subtle-desktop-c2d19dcaaabe499377ed53c9db3a86bf
هنوز چند ساعت از معرفی رسمی اکسپریا Z5 و دو عضو هم خانواده اش نگذشته که رسانه های مختلف به تمجید از آخرین محصولات سونی پرداختند. بازخوردهای طرفداران و دنبال کنندگان خبرهای تلفن های هوشمند نشان از رضایت طیف وسیع مخاطبین به گوشی های هوشمند جدید سونی دارد.

اکسپریا Z5 کامپکت کوچکترین عضو خانواده Z5 است که با صفحه نمایش 4.6 اینچی در زیر سایه اکسپریا Z5 قرار میگیرد. اکسپریا Z5 هم که شناخته شده ترین عضو خانواده است سایه یک گوشی هوشمند دیگر را در بالای سر خود احساس میکند. اکسپریا Z5 Premium با صفحه نمایش خیره کننده 4K در بین دیگر اعضای خانواده خود بیشترین توجهات را سمت خود جلب کرد.

با معرفی رسمی این سه گوشی هوشمند و مشخص شدن تمامی مشخصات آنها حالا علاقه مندان منتظر هستند تا برنامه سونی برای عرضه این گوشی ها را زیر نظر بگیرند. بسیاری از هم اکنون تصمیم خود را برای خرید یکی از این سه گوشی گرفتند و حالا به دنبال آن هستند تا از قیمت رسمی آن ها مطلع شده و با حساب و کتاب تصمیم خود را برای خرید نهایی کنند. اگر شما هم جزو همین دسته از افراد هستید سونی خیلی سریع شما را از قیمت نهایی جدیدترین محصولات خود مطلع کرده است.

سونی تمامی گوشی های هوشمند خود را در بازار اروپا قیمت گذاری کرده است. همانطور که انتظار میرفت این سه گوشی در سطح قیمتی بالا قرار دارد که شاید بسیاری توانایی خرید آنها را نداشته باشند.

فروشگاه رسمی سونی در کشور انگلستان قیمت نهایی اکسپریا Z5 Compact را 550 پوند اعلام کرده است. این قیمت برای اکسپریا Z5 که صاحب اصلی خانواده نیز هست 600 پوند در نظر گرفته است. و اما اکسپریا Z5 Premium که شاید محبوب ترین عضو این خانواده نیز باشد در انگلستان با قیمت 700 پوند به فروش میرسد!

در کشور آلمان نیز ترتیب قیمت گذاری ها مطابق انتظار است. اکسپریا Z5 Compact ارزان ترین عضو خانواده با قیمت 600 یورو قابل خریداری است. اکسپریا Z5 نیز در کشور آلمان با قیمت 700 یورو و هم قیمت با اکسپریا Z3 Plus به فروش میرسد. البته اکسپریا Z3 Plus در آلمان با این قیمت پیشنهادات ویژه ای از محصولات دیگر را نیز با خود به همراه دارد. در نهایت اکسپریا Z5 Premium نیز برای علاقه مندان در کشور آلمان با قیمت 800 یورو قابل خریداری خواهد بود.

البته در کنار فروشگاه رسمی سونی طبق معمول همیشه فروشگاه های متفرقه دیگری نیز هستند که این سه گوشی را حتی با قیمتی کمتر از قیمت رسمی سونی میفروشند. از این دست میتوانیم به فروشگاه Clove انگلستان اشاره کنیم که قیمت آن برای سه دستگاه از کوچک به بزرگ به ترتیب 440، 525 و 629 پوند میباشد.

برای مدل های کامپکت و اصلی اکسپریا Z5 این قیمت کاملا برابر با قیمت هایی بود که دیگر پرچمداران سونی در مرحله اول عرضه تجربه کرده بودند. اما اکسپریا Z5 Premium که تجربه ای جدید از یک اسمارت فون لوکس و خاص بود قیمتی به مراتب بالاتر از دیگر مدل ها دارد تا از نظر قیمت نیز در بین گوشی های اکسپریا خاص باشد. اگر بخواهیم ورود و قیمت اولیه این سه گوشی را به بازار کشورمان پیش بینی کنیم، برای مدل کامپکت قیمتی در حدود 1.8 میلیون، برای اکسپریا Z5 قیمت 2.2 تا 2.3 میلیون و برای اکسپریا Z5 Premium نیز قیمتی نزدیک به 3 میلیون تومان دور از انتظار نیست. لازم به ذکر مجدد است که اکسپریا Z5 و مدل کامپکت از ماه اکتبر و اکسپریا Z5 Premium نیز از ماه نوامبر به بازارهای جهانی روانه خواهند شد.