سونی در اولین نسل از گوشی های سال 2018 خود نشان داد، امسال توجه ویژه ای به مبحث باتری و ماندگاری آن خواهد داشت. سه گوشی که هر سه ظرفیت باتری بالایی داشتند، بر این موضوع صحه میگذارد که باتری تا چه اندازه برای سونی اهمیت دارد.

اکسپریا XA2 میان رده ای 5.2 اینچی از سونی است که ظرفیت باتری 3300 میلی آمپر بر ساعت دارد. تا قبل از اکسپریا XA1 Plus، سونی از این مقدار ظرفیت تنها در گوشی های سری Premium استفاده کرده بود اما از اواخر سال گذشته و ابتدای امسال، چنین ظرفیت سنگینی را برای میان رده ها هم به کار برده است.

در اولین آزمون اکسپریا XA2 که وبسایت Gsmarena به عمل آورده، این میان رده از سونی توانسته در بخش باتری عملکرد قابل قبولی از خود نشان دهد. در بخش باتری اکسپریا XA2 به امتیاز 92 ساعت دست پیدا کرده که 10 ساعت کمتر از امتیازی است که اکسپریا XA1 Plus بدست آورده بود. البته اکسپریا XA2 ظرفیت باتری کمتری نسبت به اکسپریا XA1 Plus داشته و مواردی از جمله نوع پردازنده نیز در عملکرد باتری نقش مهمی دارد که ماحصل آن دستیابی به این عددی بود که الان مشاهده میکنیم.

اکسپریا XA2 عدد 92 ساعت را در حالتی بدست آورده که در بخش تماس بر روی بستر 3G، مدت 21:15 ساعت، در حالت مرور وب مدت 13:12 ساعت و در حالت پخش ویدئو مدت 11:48 ساعت دوام باتری از خود نشان داده است. این اولین آزمون اکسپریا XA2 بود و مطمئن باشید پس از بررسی این دستگاه توسط سایت تخصصی اکسپریا ناگفته های زیادی را از آن برای شما بازگو خواهیم کرد.