در ابتدای این مطلب، میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و کریسمس را به هموطنان مسیحی کشورمان تبریک عرض میکنیم. آخرین روزهای سال 2017 میلادی است و به زودی سال 2018 را آغاز خواهیم کرد. سالی که برای دوست داران سونی موبایل احتمال سال سرنوشت سازی خواهد بود.

سونی مثل چند سال گذشته، سال خود را در بخش موبایل با معرفی گوشی های هوشمند در نمایشگاه MWC آغاز کرد. چهار گوشی هوشمند اکسپریا XZ Premium، اکسپریا XZs، اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra در کنگره جهانی موبایل 2017 معرفی شدند و چند هفته پس از آنها یک مدل ارزان قیمت به اسم اکسپریا L1 بدون تشریفات خاص رونمایی شد.

در نیمه دوم سال 2017 نمایشگاه IFA 2017 رویداد خوبی برای رونمایی از جدیدترین دستاوردهای سونی بود که در آن اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا XA1 Plus رونمایی شدند. با معرفی اکسپریا R1 و اکسپریا R1 Plus پرونده گوشی های سونی در سال 2017 به صورت رسمی بسته شد.

سال 2017 از نظر مالی برای بخش موبایل سونی سال خوبی بود. اما آمارهای فروش تفاوت چندانی با سال 2016 نداشته و همچنان در کمترین وضعیت خود به سر میبرد. حال که آخرین روزهای سال 2017 را سپری میکنیم و قطعاً تا پایان این سال اتفاق خاص دیگری حول سونی رخ نخواهد داد، نظر شما در خصوص عملکرد سونی در سال 2017 چیست؟ آیا از عملکرد بخش موبایل و گوشی های معرفی شده راضی هستید؟ ارزیابی خود را از عملکرد سونی در سال گذشته بیان کنید.