sony-xperia-x-premium-smartphone-with-4k-display
بازار ایالات متحده آمریکا، یکی از مهمترین بازارهای موبایل در جهان به شمار میرود. اپل و سامسونگ، سهم بسیار بالایی از این بازار را در اختیار دارند اما سونی در این بازار به صورت بسیار محدود حضور داشته و هیچگاه نتوانسته خود را در بین برترین های این بازار نشان دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که نام اکسپریا در بین پرفروش ترین گوشی های هوشمند ایالات متحده آمریکا دیده نشود. مهمترین دلیل بدون تردید محدودیت عرضه و عدم شریک تجاری در این کشور است که از گذشته تا به امروز ادامه داشته است. ما همواره شاهد آن بودیم که گوشی های اکسپریا با چند ماه تاخیر نسبت به دیگر مناطق به ایالات متحده عرضه شدند و حتی بعضاً با محدودیت هایی مثل حذف سنسور اثر انگشت در سری Z5 همراه بودند.

اما سونی با خانواده X نه تنها در درون خانواده اکسپریا سعی در ایجاد تغییر و تحول دارد، بلکه به نظر میرسد برنامه های عرضه این محصولات نیز را نسبت به گذشته دستخوش تغییرات کرده است. ما در کمال تعجب این بار مشاهده میکنیم که هر چهار گوشی خانواده X همگام با سایر نقاط دنیا در ایالات متحده نیز عرضه خواهند شد.

اکسپریا X، اکسپریا XA، اکسپریا X Performance و حتی اکسپریا XA Ultra که به تازگی معرفی شده هم اکنون آماده فروش در ایالات متحده آمریکا هستند. سونی حتی پیشنهادات ویژه ای نیز برای اولین خریداران این دستگاه ها ارائه کرده تا تمایل به خرید را در مشتریان بیشتر کند. قیمت و تاریخ عرضه این محصولات در ایالات متحده به صورت زیر است:


اکسپریا X با قیمت 550 دلار، تاریخ تحویل 26 ژوئن، هدیه یک میکرو اس دی 128 گیگابایت به همراه یک شارژر سریع UCH10


اکسپریا X Performance با قیمت 700 دلار، تاریخ تحویل 17 جولای، هدیه یک میکرو اس دی 128 گیگابایت به همراه یک شارژر سریع UCH10


اکسپریا XA با قیمت 280 دلار، تاریخ تحویل 17 جولای، هدیه یک میکرو اس دی 64 گیگابایت


اکسپریا XA Ultra با قیمت 370 دلار، تاریخ تحویل 24 جولای، هدیه یک میکرو اس دی 64 گیگابایت