sony-smarteyeglass_16_9-8c4acb2a9f50fed0

بالأخره بعد از کش و قوس هایِ فراوان ، امروز اولین عینک هوشمند سونی موسوم به SmartEyeGlass (با مدل SED-E1) تأییدیه کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) را کسب کرد . همچنین در خلال کسب این تأییدیه ، یک سری طرح هایِ شماتیک از این عینک هوشمند نیز به بیرون درز کرده است . SmartEyeGlass که گفته میشود تا کمتر از 1 سال دیگر به مرحله تولید انبوه و عرضه میرسد ، در واقع پاسخ سردمداران کمپانی سونی به Google Glass کمپانی گوگل است .

SmartEyeglass-FCC_1-640x352

در قسمت نـرم افـزاری نیز ، سـونی مـوبـایل به تازگی برنامه هایی مخصوص این عینک هوشمند معرفی و عرضه کرده است . از میان این برنامه ها ، برنامه مخصوص فیسبوک و توییتر شاید بیشتر از همه به چشم بیایند . این برنامه ها به کاربر اجازه دسترسی به اعلانیه هایِ دریافت شده در شبکه هایِ اجتماعی مذکور را میدهند .

SmartEyeglass-FCC_2-640x613

هنوز برای ما این موضوع قابل درک نیست که چرا سونی موبایل این برنامه ها را به این زودی و به صورت عمومی در گوگل پلی عرضه کرده است ، اما اینگونه تصور میشود که این برنامه ها برای توسعه دهندگان و کسانی که در حال تست این عینک هوشمند هستند عرضه شده است . در ادامه شما را به تماشایِ تصاویری از محیط کنترل برنامه هایِ توییتر و فیسبوک مخصوص این عینک هوشمند دعوت میکنیم .

 

تصاویری از محیط کنترل برنامه توییتر مخصوص عینک هوشمند سونی :

Twitter

 

تصاویری از محیط کنترل برنامه فیسبوک مخصوص عینک هوشمند سونی :

FaceBook

 

Xperia-Blog