اگر با مشاهده تیتر فوق شگفت زده شدید، کاملاً حق دارید! اکسپریا C4 و اکسپریا C5 Ultra میان رده های قدیمی سونی هستند که از عمر آنها در بازار حدود 3 سال میگذرد. این دو دستگاه میان رده های سال 2015 سونی هستند که زودتر از خانواده Z5 معرفی و عرضه شده بودند. با این حال عجیب است که سونی همچنان آنها را فراموش نکرده که با یک به روزرسانی جدید کاربران این دو دستگاه را هم شگفت زده کرده است.

اکسپریا C4 و اکسپریا C5 Ultra هر دو به صورت مشترک به روزرسانی جدیدی را با شماره ساخت 29.2.A.0.174 (برای نسخه دو سیم کارت شماره ساخت 29.2.B.0.174) دریافت کردند. هر دو دستگاه با این به روزرسانی به پچ امنیتی ماه مارس 2018 مجهز شدند که هر چند جدیدترین پچ موجود برای اندروید نیست، اما همین هم برای گوشی هایی که از عمر آنها چند سالی میگذرد یک اتفاق هیجان انگیز خواهد بود.

نکته بسیار جالب در خصوص اکسپریا C4 و اکسپریا C5 Ultra این است که هر دو دستگاه در بهمن سال 96، یک آپدیت جدید را بدست آورده بودند. در حقیقت آپدیت بهمن ماه این دو دستگاه، بعد از گذشت یک سال و نیم از آخرین به روزرسانی آنها ارائه شد که در نوع خود اتفاق عجیبی بود. حالا مشاهده میکنیم که 5 ماه بعد از آن روز، سونی دوباره یک به روزرسانی دیگر برای میان رده های قدیمی خود منتشر کرده است.

دریافت این به روزرسانی به منطقه رام شما بستگی دارد نه منطقه ای که شما در آن حضور دارید. شما میتوانید با مراجعه به آپدیت یاب اکسپریان، جزئیات انتشار این به روزرسانی و راهنمای پیدا کردن منطقه رام خود را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان