ifa-2016
فاصله ما تا کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه IFA 2016 به دو روز و یا به عبارتی 48 ساعت رسید! ما بیش از همیشه به یک رویداد مهم نزدیک شدیم که انتظار داریم سونی را همانند سال های گذشته با قدرت در آن تماشا کنیم.

سال گذشته بیشتر توجهات به سونی و معرفی سری Z5 در نمایشگاه IFA 2015 بود. سال های قبل سامسونگ، سری نوت را در این رویداد معرفی میکرد اما سال گذشته و امسال، از سری نوت پیش از نمایشگاه برلین رونمایی شد تا توجهات در IFA بیشتر به سونی جلب شود. امسال نیز به همین صورت است و سونی و پرچمداران آن بیشتر از همه در معرض توجه قرار دارند.

همه ما میدانیم که سونی امسال از پرچمداران سری X در نمایشگاه IFA رونمایی خواهد کرد. اما غیر از گوشی های هوشمند چه محصولاتی را با خود به برلین خواهد برد؟ بر اساس پیش بینی ها و شایعات و خبرهایی که تا به امروز بدست آوردیم با هم نگاهی به این محصولات می اندازیم.


1- اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact
با تغییر برند اسمارت فون های سونی از Z به X، از این پس باید نام X را در گوشی های اکسپریا زیاد بشنویم. اکسپریا XZ پرچمدار اصلی سونی در نمایشگاه امسال خواهد بود که در کنار اکسپریا X Compact به عنوان مدل کوچکتر آن به زودی معرفی خواهند شد. بسیاری از مشخصات این دو دستگاه تا امروز به بیرون درز کرده که ما همه آنها را در بخش مربوط به این دو دستگاه گرد هم آوردیم. برای مشاهده مشخصات این دو دستگاه از لینک های زیر استفاده کنید.

مشخصات اکسپریا XZ


مشخصات اکسپریا X Compact


2- واکمن ها
سونی در نمایشگاه های سالانه فناوری، معمولا واکمن های خود را وارد میکند. امسال نیز این اتفاق به احتمال بسیار زیاد رخ میدهد و سونی از نسل جدید واکمن های خود در این نمایشگاه پرده برداری میکند. چند مدل واکمن شانس حضور در نمایشگاه IFA 2016 را دارند.


3- هدفون های وایرلس
اولین محصولاتی که در ماه های گذشته، شایعه معرفی آن ها در نمایشگاه برلین 2016 پخش شد هدفون های وایرلس سونی بود. چند مدل هدفون که تمامی مراحل لازم را پشت سر گذاشتند و حالا آماده معرفی در یک رویداد مهم به نام IFA هستند.


4- گجت های هوشمند
تا به این جا تنها جزئیات سه محصولی که در بالا به آنها اشاره کردیم، یعنی گوشی های هوشمند، واکمن ها و هدفون ها از سونی درز کرده اما به نظر میرسد در نمایشگاه امسال چند محصول دیگر از سونی نیز حاضر خواهند شد. ما این احتمال را میدهیم که اکسپریا Agent، اکسپریا Projector و اکسپریا Eye که طرح اولیه و مفهومی آنها در نمایشگاه MWC بارسلون نمایش داده شده بود در این رویداد حاضر باشند. در مجموع تمامی ابزارهایی که زندگی را هوشمند میکند، فرصت حضور در این نمایشگاه را در غرفه سونی خواهند داشت.

بسیاری منتظر هستند تا نسل چهارم ساعت هوشمند سونی را در این نمایشگاه نظاره گر باشند. ما هم مثل شما از این اتفاق استقبال میکنیم اما به نظر نمیرسد سونی در حال حاضر برنامه ای برای معرفی ساعت هوشمند و یا دستبند هوشمندِ جدید داشته باشد. ولی این اتفاق غیر ممکن نیست و شاید روز پنجشنبه ما شاهد نسل جدید ساعت های هوشمند سونی باشیم.