androidpit-android-nougat-9734-w782
سال گذشته سونی برای اولین بار، پیش از عرضه نسخه نهایی و رسمی اندروید مارشمالو، چند دستگاه از گوشی های خود را با ورود به طرح های بتا و مفهومی با نسخه جدید اندروید آزمایش کرد. سال گذشته اکسپریا Z2، اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact در طرح بتای اندروید مارشمالو شرکت کرده و چندین نسخه از مارشمالو را پیش از عرضه رسمی به صورت آزمایشی تجربه کردند.

امسال نیز سونی بر اساس تجربه موفق سال گذشته، تصمیم گرفته تا برای اندرویدِ آینده که نوقا نام دارد چنین طرحی را اجرا کند. چند هفته پیش مطلع شده بودیم که سونی، اکسپریا X Performance را برای طرح بتای اندروید نوقا انتخاب کرده و به زودی از کاربران این دستگاه ثبت نام به عمل می آورد.

بعد از گذشت چند هفته حالا سونی به صورت رسمی ثبت نام در طرح بتای اندروید 7.0 نوقا را برای کاربران اکسپریا X Performance آغاز کرده است. در این طرح کاربران اکسپریا X Performance در کشورهای شمال اروپا به همراه لتونی، استونی، ایسلند، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال و هلند میتوانند با استفاده از برنامه Xperia Beta Program که در گوگل پلی نیز موجود است، برای شرکت در طرح بتای اندروید 7.0 نام نویسی کنند. در این طرح کاربران میتوانند به زودی و پیش از عرضه رسمی اندروید 7.0، نسخه های آزمایشی را دریافت و بر روی گوشی خود نصب کنند.