SmartWatch-3-SWR50-gallery-04-1240x840-22e4b51225729eaf9b7e6a62057ac304
Android Wear سیستم عاملی است که گوگل برای گجت های پوشیدنی هوشمند در نظر گرفته و به آن نیز بسیار امیدوار است. با این حال آمارها از میزان فروش گجت های هوشمندی که از این سیستم عامل بهره مند بودند برای گوگل آنچنان که انتظار میرفت امیدوار کننده نبوده است!

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده از میزان فروش گجت های هوشمند در سال گذشته، تعداد 720 هزار گجت پوشیدنی با سیستم عامل Android Wear در سرتاسر جهان به فروش رسیده است. این آمار در حالی به دست آمده است که تعداد کل گجت های پوشیدنی به فروش رفته در سال گذشته حدود 4.6 میلیون واحد بوده است.

در بین گجت هایی که از این سیستم عامل بهره مند بودند ساعت هوشمند موتورولا Moto 360 بیشترین فروش را به خود اختصاص داده بود. سونی نیز در اواخر سال گذشته نسل سوم ساعت هوشمند خود را با همین سیستم عامل معرفی و به بازار عرضه کرد. البته عرضه ساعت هوشمند 3 سونی در سال گذشته بسیار محدود بوده و با گذشت بیش از یک ماه از سال 2015 نیز عرضه این ساعت در بسیاری از کشورها صورت نگرفته است.

آمار های ارائه شده از فروش گجت هایی که از سیستم عامل Android Wear استفاده کرده اند کمتر از انتظارات بوده است. هر چند که این آمار مربوط به حدود 6 ماه از سال گذشته است که Android Wear توسط گوگل معرفی شده بود و پیش بینی میشود با ورود محصولات متنوع تر با این سیستم عامل آمارها به نفع گوگل تغییر کنند.