غول های لوازم الکترونیک مصرفی همچون اپل و سامسونگ همچنان به یکه تازی در صنعت تلفن های هوشمند ادامه می دهند. از این رو بازار جهانی اسمارت فون احتمالا در سال جاری با موفقیت از دو نقطه هدف عبور خواهد کرد. موسسه مشهور حسابداری و مشاوره مالی Deloitte پیش بینی می کند فروش جهانی اسمارت فون ها در ۲۰۱۳ از مرز یک میلیارد دستگاه عبور خواهد کرد و تعداد کل اسمارت فون های فعال موجود را به بیش از ۲ میلیارد دستگاه خواهند رساند.

برخی آمار از فروش ۷۰۰ میلیون اسمارت فون در سال ۲۰۱۲ خبر می دهند. البته موسسه Deloitte اسمارت فون را این گونه تعریف می کند: «هر دستگاهی که توسط مصرف کنندگان یک تلفن هوشمند تلقی می شود». با این حساب، حتی ابزارهای سری آشا نوکیا هم به راحتی در این دسته قرار می گیرند.

از دیگر پیش گویی های Deloitte درباره اتفاقات سال ۲۰۱۳، می توان به افزایش محبوبیت دیگر شیوه های تایید هویت به جای رمزعبور، اقبال عمومی گسترده 4G LTE و کسب حداقل ۲۰۰ میلیون کاربر در سطح جهان و همچنین ادامه محبوبیت پی سی ها اشاره کرد. این شرکت پیش بینی می کند ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت امسال از آن کامپیوترهای شخصی خواهد بود. اگر چه تبلت ها با سرعت بالایی در حال رشد و جایگیری در بازار هستند.

پیش بینی شما در خصوص دنیای الکترونیک ۲۰۱۳ چیست؟
narenji