sony-in-car-audio1

پلتفرم Android Auto و Apple CarPlay دو پلتفرم هوشمند مخصوص خودروها میباشند. بسیاری از ماشین هایِ جدید از این پلتفرم ها بهره میبرند، اما برخی از خودروهایِ قدیمی و حتی برخی از خودروهایِ جدید از چنین قابلیتی بی بهره هستند. حال اما دیگر جایِ نگرانی وجود ندارد، چون با یک حرکت ساده میتوانید پخش کننده خودرویِ خود را هوشمندتر از سابق کنید.

اگر به خاطر داشته باشید، اواخر مرداد ماه امسال بود که سونی پخش کننده جدید خودرویِ خود را با قابلیت پشتیبانی از Android Auto و Apple CarPlay معرفی کرد. خبر خوش اینکه امروز باخبر شدیم بالأخره این پخش کننده هوشمند راهِ خود را به بازارهایِ جهانی باز کرده است و هم اَکنون در اختیار کاربران در سراسر دنیا قرار دارد.

پلیر جدید XAV-AX100 سونی دارایِ یک صفحه نمایش 6.4 اینچی بسیار با کیفیت میباشد و همانطور که اشاره شد، از هر دو سیستم عامل مخصوص خودرویِ کمپانی هایِ گوگل و اَپل پشتیبانی به عمل می آورد. سونی همانطور که پیشتر نیز اعلام شده بود قیمت 499 دلار را برایِ این پخش کننده هوشمند در نظر گرفته است، که قیمت بسیار مناسبی برایِ یک پلیر با امکانات XAV-AX100 میباشد.

71plosxwlml-_sl1500_1

این پخش کننده مجهز به یک اکولایز گرافیکی 10 بانده میباشد و برایِ خودروهایی که از دوربین عقب بهره میبرند بسیار مناسب است. این پلیر علاوه بر خروجی هایِ معمولی خود، 3 خروجی اختصاصی نیز دارد، که صاحبان خودرو میتوانند آنرا با سیستم هوشمند خودرویِ خود هماهنگ کرده و از امکانات بینظیر آن بهره مند شوند. همچنین، همانطور که پیشتر نیز اشاره شده بود، این پلیر مجهز به تکنولوژی منحصر به فردی با نام Dynamic Stage Organizer میباشد، که به کاربران اجازه میدهد فرکانس خروجی را تنظیم کرده و بتوانند از بلندگوهایِ رویِ درب هایِ ماشین صدایی همچون بلندگوهایِ اصلی رویِ داشبود بگیرند.

گفتنی است که سونی به دلیل همکاری تجاری با گوگل، عملکرد بهینه تری را برایِ پخش کننده خود با سیستم عامل Android Auto در اختیار کاربران قرار میدهد. این بدان معناست که کاربران گوشی هایِ هوشمند اَندرویدی از مزایایِ بیشتری نسبت به کاربران گوشی هایِ اَپل برخوردار خواهند بود. گفتنی است، هم اَکنون این پخش کننده از طریق خُرده فروشی هایِ بزرگ آنلاین دنیا همچون Amazon و Best-Buy در دسترس کاربران قرار دارد.

منبع: