PlayStation-4-official-photo-12-640x426

اگر در وبلاگنویسی زنده مراسم سونی در نمایشگاه CES 2016 با ما همراه بوده باشید، حتماً از زبان مدیرعامل سونی شنیده اید که فروش کنسول محبوب Playstation 4 این کمپانی از مرز 35 میلیون نسخه گذر کرده است. کازو هیرای در مراسم شب گذشته سونی اعلام کرد که این شرکت ژاپنی تا کنون موفق به فروش 35.7 میلیون نسخه از کنسول خود شده است.

تعطیلات سال نویِ میلادی نیز برای سونی بسیار حائز اهمیت بوده است، چون بر اساس گزارشات، سونی موفق به فروش 5.7 میلیون واحد از کنسول پلی استیشن 4 خود در تعطیلات کریسمس امسال شده است. همچنین، گزارشات نشان از محبوبیت بیش از پیش کنسول شرکت سونی در دنیا دارد و تقاضایِ بسیار زیاد مردم دنیا برای خرید کنسول پلی استیشن 4 اثبات کننده این موضوع است.

سونی همچنین اعلام کرده است که میزانِ تقاضایِ بازیکنان برای ثبت نام حساب کاربری پلی استیشن پلاس نیز به میزان 60 درصد در تعطیلات سال جدید میلادی بیشتر شده است، که نسبت به سال هایِ گذشته رُشد بسیار زیادی را نشان میدهد. سونی خاطر نشان میکند که تا به امروز 35 میلیون نسخه از کنسول PS4 را به دست خریداران رسانده است و این آمار بر اساس تعداد جابجایی ها به انبار فروشندگان نیست.

این موضوع برایِ رسانه هایِ جهانی بسیار جایِ تعجب دارد که سونی موفق شده است در تعطیلات سالِ نویِ میلادی چیزی حدود 5.7 میلیون نسخه از کنسول PS4 خود را بفروشد، در حالی که شاید عنوان انحصاری آنچنان زیادی برای این کنسول در پایان سال میلادی قبل و به مناسبت تعطیلات سالِ نو منتشر نشده است.

در مراسم دیشب نیز، کازو هیرای، مدیرعامل شرکت سونی از پیشرفت هایِ کنسول محبوب PS4 سخن به میان آورد و اذعان کرد که برای سالِ جدید میلادی برنامه هایِ بسیار جامعی برای تصاحب سهم بیشتری از بازار پر سود کنسول هایِ بازی دارند.

منبع: