sony-sw-bf-bundle-640x308
همانطور که می دانید سونی چندی قبل، یک نسخه از پلی استیشن 4 را با کاراکتری از دارت وادر در جنگ ستارگان رونمایی کرد. پیش از این نیز سونی پلی استیشن های 4 را با اتکا بر محبوبیت های شخصیت های کارتنی مانند بتمن یا قهرمانانی مثل اسنیک در سریال متال گیر عرضه کرده بود. این بار نوبت به سریال جنگ ستارگان است که عامل فروش بالای این پلی استیشن ها باشد. اگر به دنبال یک پلی استیشن با بسته ی نرم افزاری جدید هستید جنگ ستارگان یک پیشنهاد جدید است.

در همین بین ناشر معروف “الکترونیک آرتز” اعلام کرد که یک میلیون از 13 میلیون نسخه ی تولید شده ی این کنسول بازی را تنها در زمان رونمایی این پلی استیشن ها تاکنون به فروش رسانده است. این آمار خود نشان می دهد این پلی استیشن ها از محبوبیت بالایی بین مردم برخوردار هستند. و استقبال از آن به خوبی پیش رفته است.

به نظر می رسد سونی و مایکروسافت سعی دارند با تولید کنسول های بازی با سخت افزار و نرم افزار متفاوت افراد مختلف را ترغیب به خرید کنسول های خود بکنند. این دو کمپانی هر بار با یک ایده ی جدید و با اتکا به علاقه ی افراد به موارد متنوع کنسول های مختلف را به بازار عرضه می کنند.

در کنار ابداع بسته های نرم افزاری جدید برای کنسول های بازی راه دیگری که کمپانی های تولید کننده از طریق آن به بیزنس می پردازند فروش DLC هاست. DLC ها که در ایران به بسته های الحاقی معروف است به صورت یک برنامه که قابل دانلود نیز می باشد با استفاده از امکانات خود بازی داستان ها و شخصیت های جدید ایجاد می کند. در خصوص جنگ ستارگان نیز در حال حاضر DLC این بازی برای دانلود در اینترنت منتشر شده است.

منبع: