ps4logo

دیشب شب بزرگی برای سونی و طرفداران این شرکت به خاطر نمایشگاه بازی های گیمزکام بوده است. در نمایشگاه دیشب، شرکت سونی اعلام کرد که این کنسول از زمان عرضه تا به امروز 10 میلیون بار به فروش رفته است. این اولین بار است که یک کنسول بازی کمتر از یک سال این تعداد فروش را داشته است.

رئیس بخش کنسول های سونی در مصاحبه ی دیشب خود از این امر بسیار راضی است:

” واکنش مردم به کنسول و بازی هایی که برای این کنسول عرضه شده به همراه شبکه ی PSN بسیار رضایت بخش بوده است و من از این که توانسته ایم در کمتر از نه ماه به چنین موفقیتی برسیم بسیار خوشحال هستم. ما از هواداران خود و همچنین تمامی گیمرها تشکر می کنیم و امیدواریم که در ماه های پیش رو سرویس های جدید و بهتری را ارائه کنیم.”

مطمئنا، این تنها خود کنسول نبوده که توانسته چنین فروشی را به دست بیاورد بلکه بازی های موفق هم به این آمار کمک کرده اند. در حالی که سونی آمار دقیق فروش کنسول های خود را دیشب ارائه کرد، مایکروسافت فقط تعداد عرضه ی این کنسول را بیان کرد. این یعنی تعداد زیادی از این کنسول ها هنوز در مغازه ها در حال خاک خوردن هستند. مایکروسافت توانسته فقط شش میلیون کنسول را عرضه کند و معلوم نیست از این تعداد چه تعدادی فروش رفته است.

منبع:theinquirer