سونی پروسه بروزرسانی گوشی هایِ خانواده X خود را از واپسین روزهایِ سال 2016 میلادی شروع کرد و نهایتاً این بروزرسانی چند ماه پیش با بروزرسانی آخرین نسل از گوشی هایِ خانواده Z، گوشی اکسپریا +Z3 و تبلت Z4 متوقف شد. در این بین 2 گوشی هوشمند سونی اما از این بروزرسانی عقب ماندند، که گویا از امروز این بروزرسانی برایِ آنها در حال انتشار است.

دقایقی پیش با خبر شدیم که سونی نهایتاً پس از گذشت مدت زمانی طولانی، بروزرسانی اَندروید نوقا را برایِ گوشی اکسپریا XA Ultra آغاز کرده است. در حال حاضر هر دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته این فبلِت قدرتمند و سلفی محور سونی در برخی از نقاط دنیا در حال دریافت این بروزرسانی هستند. برایِ نسخه دو سیم کارته کشورهایِ یونان و امارات متحده عربی هم اَکنون در حال دریافت این بروزرسانی هستند و برایِ نسخه تک سیم کارته نیز کشورهایِ یونان و ترکیه هم اَکنون در صف دریافت این بروزرسانی هستند.

این بروزرسانی قطعاً حاوی اَندروید نوقا برایِ فبلِت اکسپریا XA Ultra میباشد، چون شماره ساخت نرم افزاری گوشی مذکور را از 36.0.B.2.146 به 36.1.A.0.179 ارتقا میدهد، اما اینکه نسخه اَندروید نوقایِ آن چه میباشد هنوز نیست. شاید این بروزرسانی با خود اَندروید 7.0 نوقا را به همراه داشته باشد و شاید حاوی اَندروید 7.1 نوقا باشد. علی ایحال پیش بینی میشود به ترتیب این بروزرسانی برایِ مناطق مختلف دنیا عرضه شود و به زودی در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار گیرد.

بدیهی است که گوشی بعدی سونی که این بروزرسانی را به صورت همزمان یا با تأخیر بسیار جزئی دریافت خواهد کرد گوشی اکسپریا XA سونی خواهد بود. پیش بینی میشود وضعیت این بروزرسانی و اطلاعات آن تا ساعاتی دیگر مشخص شود. مثل همیشه در صورت دریافت اخبار جدید آنرا با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با سایت تخصصی اکسپریا همراه باشید…