با گذشت سه ماه از معرفی اکسپریا XZ2، خبرها در خصوص نسل آینده این گوشی که احتمالاً در نمایشگاه IFA 2018 رونمایی میشود به گوش میرسد. پیش از این شنیده بودیم که احتمالاً اکسپریا XZ3 به عنوان نسل جدید پرچمداران سونی با مشخصاتی نسبتاً مشابه با اکسپریا XZ2 و با دو دوربین رونمایی خواهد شد.

در سال های گذشته عادت نداشتیم که در فاصله 3 ماه تا رویداد نهایی عکس هایی از گوشی های سونی را مشاهده کنیم. اما امروز این اتفاق رخ داد و اولین تصاویر زنده از گوشی اکسپریا XZ3 به بیرون درز کرده است. این تصاویر طراحی مشابه با اکسپریا XZ2 را نشان میدهد، با این تفاوت که در قسمت پشت به جای یک دوربین از دو دوربین استفاده شده است.

نکته جالب اینجاست که محل قرار گیری سنسور اثر انگشت دقیقاً با اکسپریا XZ2 تشابه دارد و فاصله بین سنسور اثر انگشت و دوربین پایینی بسیار کم شده است. زبان طراحی همچنان Ambient flow است اما گفته میشود که ضخامت دستگاه نسبت به اکسپریا XZ2 کمتر شده و وزن دستگاه نیز تقلیل یافته است.

این تصاویر هر چند که به وضوح طراحی اکسپریا XZ3 را نشان نمیدهد، اما پیش بینی جزئیات بیشتر در خصوص ظاهر این دستگاه چندان سخت نیست. چرا که با توجه به دگرگونی زبان طراحی سونی در ابتدای سال 2018، نمیتوان از سونی انتظار یک انقلاب مجدد در طراحی پرچمدار بعدی خود را داشت.

منبع: