اکسپریا X اولین گوشی هوشمند در جهان بود که در گروهی جدا از گوشی های گوگل اندروید 7.1 را تجربه کرد. البته تجربه اندروید 7.1 برای اکسپریا X به صورت مفهومی و برای عده ای خاص از کاربران این دستگاه بود تا کاربران اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance اولین کاربران سونی باشند که به روزرسانی اندروید 7.1 را دریافت کردند.

هر چند که سونی بعد از ارائه لیست به روزرسانی اندروید 7.0، توضیح بیشتری در خصوص اینکه کدامیک از گوشی های خود را به اندروید 7.1 آپدیت می کند ارائه نداد، اما دور از ذهن نبود که اکسپریا X به عنوان یکی از اسمارتفون های موفق سونی در آینده ای نزدیک این آپدیت را دریافت کند.

در اولین روز تابستان تجربه ای جدید از اندروید را بدست آورده است. امروز سونی رسماً به روزرسانی اندروید 7.1.1 را برای اکسپریا X و اکسپریا X Compact آغاز کرده که خوشبختانه کشور ایران به عنوان یکی از معدود مناطق دنیا در همین مرحله نخست شاهد انتشار آپدیت بوده است.


دریافت این آپدیت به صورت OTA از دقایقی قبل در آپدیت سنتر گوشی های اکسپریا X و اکسپریا X Compact امکان پذیر شد. این به روزرسانی با شماره ساخت 34.3.A.0.194 رویت شده که با ارتقای نسخه نسبت به قبل همراه شده است. نکته جالب اینجاست که تا این لحظه نسخه تک سیم کارت اکسپریا X موفق به دریافت آپدیت نشده و فقط نسخه دو سیم کارت اکسپریا X به همراه اکسپریا X Compact این نسخه را دریافت کردند.

این به روزرسانی تغییرات سیستمی اندروید 7.1.1 را در ابتدای کار با خودش به ارمغان آورده اما از تغییرات دیگری که شایان ذکر است، میتوانیم به آپدیت پچ امنیتی دستگاه به تاریخ 1 ژوئن اشاره کنیم. اخبار اکسپریا را دنبال کنید تا به محض کسب اطلاعات بیشتر از این آپدیت شما را از آن با خبر کنیم.

با تشکر از: Reza Shirinnejad