در حالی که سونی موبایل ژاپن ماه دسامبر را موعد انتشار آپدیت اندروید 8.0 اوریو برای اکسپریا XZ Premium اعلام کرده بود، در کمال تعجب این به روزرسانی از دقایقی قبل برای کاربران این تلفن هوشمند در دسترس قرار گرفته است.

این به روزرسانی با حجم 1290 مگابایت به صورت OTA قابل دریافت است که خوشبختانه ایران نیز مثل همیشه شاهد دریافت آن در نخستین دقایق انتشار بوده و هم اکنون کاربران این دستگاه در کشورمان قادر به آپدیت گوشی خود به اندروید 8.0 خواهند بود.

این به روزرسانی هم اکنون با شماره ساخت 47.1.A.3.254 بر روی سرورهای سونی قرار گرفته که این شماره حتی از آخرین آپدیت ارائه شده برای اکسپریا XZ1 نیز بالاتر است. البته این شماره ساخت هم رده با فریمور اکسپریا XZ1 است و احتمالاً از این پس تمام آپدیت های این دو دستگاه به همراه اکسپریا XZ1 Compact به صورت همزمان و مشابه عرضه خواهد شد.

سونی با این به روزرسانی تعدادی از قابلیت های اختصاصی اکسپریا XZ1 را به صورت رسمی وارد اکسپریا XZ Premium کرده است. گل سرسبد آنها قابلیت 3D Creator است که سونی وعده ارائه آن را به کاربران اکسپریا XZ Premium داده بود. عکسبرداری پیاپی با فوکوس خودکار نیز از دیگر قابلیت های اضافه شده در این به روزرسانی است. سایر تغییرات را در مطالب بعدی به صورت مفصل مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.