هر چه به کنگره جهانی موبایل نزدیکتر میشویم، شوق رویارویی با اولین پرچمدار امسال سونی بیشتر و بیشتر میشود. کمتر از یک ماه تا بزرگترین رویداد موبایلی سال فاصله باقی است و سونی احتمالاً مثل سال های قبل با یک یا چند گوشی هوشمند جذاب پا به نمایشگاه MWC خواهد گذاشت.

عجیب نیست اینکه تا این لحظه هیچ تصویری از پرچمدار جدید سونی به بیرون درز نکرده باشد. چرا که سونی شدیداً در فکر حفظ اطلاعات محرمانه خودش است و معمولاً تا روز معرفی و یا حداقل چند روز قبل از معرفی رسمی هیچ خبری از محصولات آن منتشر نمیشود.

در روزهای باقی مانده تا رویداد پیش رو، تصاویر و یا طرح های مفهومی متعددی از گوشی هوشمند جدید سونی منتشر میشود که اعتماد به آنها کار ساده ای نیست. با این حال لحظاتی پیش تصویری به دست ما رسید که هیچ شباهتی با هیچکدام از گوشی های سونی تا امروز ندارد.

در این تصویر، تقریباً طراحی امنی بالانس سونی را با همان حالت استوانه ای که در گوشی های یک سال اخیر وجود داشت مشاهده میکنید، با این تفاوت که مطابق انتظارات حاشیه های پایین و بالا بسیار کمتر از قبل شده است. به نظر حاشیه های بالا و پایین با هم برابر نبوده و حاشیه های بالا اندکی کمتر از پایین است. با این حال حتی حاشیه های پایین نیز نسبت به گوشی های قبلی سونی کاهش چشم گیری داشته است.

از این زاویه ابعاد گوشی به خوبی مشخص نمیشود و معلوم نیست که آیا صفحه نمایش به نسبت 18:9 تغییر پیدا کرده یا همان صفحه نمایش 16:9 سابق است. با این حال به نظر میرسد صفحه نمایش کشیده تر از آن چیزی است که ما در گذشته مشاهده کرده بودیم. این تصویر هنوز مورد تایید قرار نگرفته و ما دقیقاً نمیدانیم که آیا مربوط به پرچمدار جدید سونی است و یا متعلق به یک مدل معرفی نشده از سونی که شاید هرگز به مرحله معرفی هم نرسد. به هر حال نظر شما در مورد این عکس چیست؟