همانطور که قطعاً در جریان هستید، مدتی است که قابلیت تماس صوتی به پیام رسان تلگرام افزوده شده است. این قابلیت ابتدا در قالب یک بروزرسانی برایِ کاربران اروپایی به صورت آزمایشی فعال شد و پس از مدت زمان کوتاهی برایِ برخی از دیگر کشورهایِ دنیا نیز در دسترس کاربران قرار گرفت، اما برایِ کشور ایران تا به امروز این قابلیت در دسترس نبود.

صحبت هایِ ضد و نقیض زیادی درباره فعالسازی یا عدم فعالسازی این قابلیت در ایران وجود داشت و حتی برخی گمانه زنی ها از عدم فعال شدن این قابلیت در ایران خبر دادند، اما نهایتاً امشب این قابلیت برایِ کشور عزیزمان ایران نیز فعال شد. توجه داشته باشید که این قابلیت در حال حاضر بدون بروزرسانی برنامه تلگرام صورت میگیرد و در آینده قطعاً با انتشار بروزرسانی به صورت رسمی به این پیام رسان اضافه خواهد شد.

همانطور که اشاره شد فعلاً این قابلیت به صورت بسیار جالبی برایِ کاربران ایرانی فعال میشود، که به تشریح آن خواهیم پرداخت. اگر میخواهید تماس صوتی تلگرام خود را فعال کنید، کافی است از یکی از دوستانتان که در حال حاضر این قابلیت برایش فعال شده است درخواست کنید تماسی با شما بگیرد، به این ترتیب تماس صوتی تلگرام برایِ شما فعال خواهد شد.

گفتنی است که با این کار قاعدتاً به صورت تجربی باید گزینه تماس در پروفایل دوستانتان برایِ شما فعال شود، اما اگر پس از تماس یکی از دوستانتان با شما چنین گزینه ای در هیچ قسمتی از نرم افزار تلگرام شما فعال نشد، با یک بار روشن خاموش کردن گوشی هوشمند یا ریبوت کردن دستگاه این گزینه ها به منویِ تنظیمات دستگاه، چت و پروفایل کاربرانی که در لیست خود دارید اضافه خواهد شد.

توجه: حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که باید بر رویِ آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام باشید، در غیر اینصورت این قابلیت برایِ شما فعال نخواهد شد، چون در گوشی کسی که قصد تماس با شما را دارد یک پیغام خطا با عنوان بروز نبودن پیام رسان طرف مقابل مشاهده میشود. پس قبل از هر کاری پیام رسان تلگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.