هر چه که در هفته های گذشته، پرچمدار جدید سونی خودش را از ما پنهان کرده بود، در روزهای اخیر تصاویر و اطلاعات زیادی از آن افشا شد. روز گذشته تصاویری از قاب پشت یکی از اسمارت فون های معرفی نشده از سونی به دست ما رسید و حالا نیز چندین تصویر از گوشی هوشمند مذکور که اکسپریا XZ1 نام دارد، اطلاعات زیادی از آن را برای ما افشا کرد.

این تصاویر از دو منبع مختلف درز کرده که یکی تصاویر واقعی گوشی اکسپریا XZ1 و دیگری تصاویر رندر شده هستند که بر مبنای تصاویر درز کرده ایجاد شده است. تصاویر رندر شده را در پست های بعدی برای شما قرار میدهیم اما تصاویر واقعی اکسپریا XZ1 که در ادامه مشاهده میکنید، واضحترین تصاویری است که تا امروز از اکسپریا XZ1 به بیرون درز کرده است.

برچسب روی صفحه نمایش، گوشه ای از مشخصات این دستگاه را نشان میدهد. در بین مشخصات موجود دو گزینه غیر قابل پیش بینی بود. یکی صفحه نمایش که با وجود اندازه 5.2 اینچی که احتمالا رزولوشن 1080×1920 دارد، از تکنولوژی HDR مثل اکسپریا XZ Premium بهره میبرد.

اما شاهکار اصلی سونی در این دستگاه بدون تردید قابلیت 3D Creator است. این ویژگی که احتمالا با کمک یکی از سنسورهایی که در پشت دستگاه قرار گرفته، تصاویر ثبت شده از هر جسمی را به صورت 3 بعدی تبدیل میکند. این ویژگی احتمالاً سورپرایز اصلی سونی برای اکسپریا XZ1 است که به زودی اطلاعات بیشتری از آن به دست خواهیم آورد.

سایر مشخصات تقریباً همان هایی است که انتظارش را داشتیم. پردازنده اسنپدراگون 835، دوربین 19 مگاپیکسلی مشابه با اکسپریا XZ Premium و قابلیت هایی نظیر فیلم برداری 960 فریم بر ثانیه، دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی و حافظه داخلی 64 گیگابایتی از دیگر مشخصه های اکسپریا XZ1 خواهد بود. در قسمت پشت دستگاه نیز همانطور که دیروز پیش بینی کرده بودیم، NFC به کنار سنسورهای دوربین منتقل شده است.

منبع: