در حالی که انتظار داشتیم، در کنفرانس مطبوعاتی فردای سونی در نمایشگاه CES 2018 اولین خبرهای رسمی از گوشی های جدید سونی با بشنویم، سونی در یک غافلگیری اساسی، چند ساعت مانده به آغاز این رویداد مهم، به صورت رسمی از سه گوشی اکسپریا XA2، اکسپریا XA2 Ultra و اکسپریا L2 رونمایی کرد.

گوشی های اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra هر دو مجهز به چیپست اسنپدراگون 630 هستند. سونی دوباره پردازنده های کوالکام را به اسمارت فون های میان رده خود بازگرداند که این میتواند اتفاق خوبی برای این دو گوشی باشد. اما آنچه که میتواند بیش از همه ما را با اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra شگفت زده کند، باتری حجیم آنهاست که برای اکسپریا XA2 Ultra ظرفیت 3580 میلی آمپر بر ساعت و برای اکسپریا XA2 نیز ظرفیت 3300 میلی آمپر بر ساعت در نظر گرفته شده است.

این دو گوشی به دوربین 23 مگاپیکسلی مجهز شدند که برای اکسپریا XA2 Ultra دو دوربین در قسمت جلو با رزولوشن های 16 و 8 مگاپیکسلی برای عکس برداری سلفی قرار گرفته است. در حالی که در اکسپریا XA2 تنها یک دوربین 8 مگاپیکسلی وظیفه عکس برداری سلفی را بر عهده خواهد داشت.

از دیگر مشخصات این دو گوشی باید به صفحه نمایش 5.2 اینچی FHD برای اکسپریا XA2 و صفحه نمایش 6.0 اینچی FHD برای اکسپریا XA2 Ultra اشاره کنیم. رم 3 گیگابایتی برای اکسپریا XA2 و رم 4 گیگابایتی برای اکسپریا XA2 Ultra از دیگر مشخصه های این دو گوشی هستند.

اکسپریا L2 سومین گوشی امروز نیز یک محصول ارزان قیمت است که به صفحه نمایش 5.5 اینچی 720p مجهز شده است. باتری این گوشی نیز 3300 میلی آمپر بر ساعت بوده که یک دوربین 13 مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین 8 مگاپیکسلی در جلوی آن قرار گرفته است. هر سه گوشی معرفی شده به سنسور اثر انگشت مجهز هستند.