حدود 1 ساعت پیش بود که اعلام کردیم بروزرسانی سیستمی جدیدی برایِ گوشی اکسپریا XZ منتشر شده است و به فاصله بسیار کم یک بروزرسانی سیستمی برایِ گوشی اکسپریا X نیز منتشر شد. این بروزرسانی با شماره ساخت 34.2.A.2.69 منتشر شده است، که با توجه به تغییر آخرین رقم شماره ساخت، آن هم به صورت بسیار جزئی نوید دهنده یک بروزرسانی تقریباً جزئی است.

قطعاً این بروزرسانی با خود اَندروید 7.1 نوقا را به همراه ندارد، اما با توجه به حجم 200 مگابایتی خود باید چیزی فراتر از ارتقایِ پچ امنیتی به آخرین وصله هایِ امنیتی مربوط به ماه مِی باشد. از طرفی این بروزرسانی فعلاً تنها برایِ گوشی اکسپریا X منتشر شده است و گوشی اکسپریا X Compact از آن محروم است.

علی ایحال، این بروزرسانی هم اَکنون در کشور عزیزمان ایران برایِ تمامی گوشی هایِ اکسپریا X به صورت OTA یا Over The Air قابل دریافت است و ما هم اَکنون در حال دریافت این بروزرسانی هستیم. پس از دریافت این بروزرسانی حتماً با تغییرات ایجاد شده با شما همراهان همیشگی خواهیم بود.

بروزرسانی: همانطور که پیش بینی میشد، به همراه داشتن اَندروید 7.1 در این بروزرسانی تقریباً محال بود، چون حجم این بروزرسانی بسیار کمتر از یک آپدیت سیستمی عظیم بود. اما پچ امنیتی همانطور که گفته شد به آخرین وصله هایِ مربوط به ماه مِی بروزرسانی شده است. بیس باند و کرنل نیز بروزرسانی شده اند، که با بروزرسانی بیس باند قطعاً بهبودهایی در بحث آنتن دهی ایجاد خواهد شد و با بروزرسانی کرنل نیز سرعت گوشی تا حد قابل قبولی نسبت به قبل افزایش خواهد یافت. ما در حال بررسی این بروزرسانی هستیم و اگر تغییراتی غیر از تغییرات اشاره شده مشاهده کردیم، قطعاً شما را از آنها مطلع خواهیم ساخت.