همانطور که پیشتر نیز اعلام شده بود، در سال 2017 ما شاهد بروزرسانی هایِ بسیار زیادی برایِ کنسول هایِ PS4 سونی خواهیم بود. بر همین اساس، سونی ساعاتی پیش بروزرسانی 4.70 را برایِ هر 3 کنسول خود منتشر کرد، که بر اساس اطلاعات موجود با خود ویژگی جدیدی به همراه ندارد، اما بهبود عملکرد و کارایی کنسول های نسل هشتم سونی در بازیهایِ مختلف را وعده میدهد.

اما این تمام ماجرا نیست و بر اساس گزارشات واصله، گویا آیکون برخی از برنامه هایِ رسمی سونی مانند Playstation Store نیز تغییر یافته اند. کاربران هر 3 کنسول PS4 Slim، PS4 و PS4 Pro به محض ارائه این بروزرسانی برایِ منطقه ای که کنسول آنها خریداری شده است اعلانیه این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد.

همچون سابق، کاربران پس از دریافت اعلانیه بروزرسانی 4.70 راهی جز دریافت بروزرسانی و اِعمال آن بر رویِ کنسول خود ندارند و در صورت لغو پروسه بروزرسانی، نمیتوانند با کنسول خود به اینترنت و شبکه پلی استیشن متصل شوند. پیش از این هیچگونه صحبتی درباره این بروزرسانی نشده بود، که این موضوع به دربر نداشتن ویژگی خاصی در این بروزرسانی برمیگردد.

سونی در قسمت تغییرات این بروزرسانی تنها 2 موضوع بهبود عملکرد و کارایی کنسول را قید کرده است و بدین ترتیب نباید انتظارات زیادی از این بروزرسانی جزئی داشته باشیم. این بروزرسانی حدود 340 مگابایت حجم دارد و همچون قبل به صورت OTA ( یا Over The Air ) قابل دریافت خواهد بود. بدیهی است که کاربران باید تا پایان امروز اعلانیه این بروزرسانی را در تمامی مناطق دنیا بر رویِ کنسول هایِ خود دریافت کنند.

به نظر میرسد با بروزرسانی 5.00 کنسول PS4 که قطعاً یک بروزرسانی بسیار عظیم خواهد بود فاصله زیادی نداریم، چون سونی سخت در حال کار کردن بر رویِ بخش نرم افزاری کنسول محبوب پلی استیشن 4 خود میباشد. احتمالاً تا مدتی دیگر و شاید تا اواسط تابستان 2017 میلادی خبرهایی از بروزرسانی عظیم بعدی کنسول PS4 به بیرون درز پیدا کند و کاربران بتوانند با ویژگی هایِ خارق العاده بروزرسانی بعدی تابستان خود را به اتمام برسانند.