همانطور که مطلع هستید، از آخرین ساعات شامگاه پنجشنبه، 24 فروردین 96 تماس صوتی تلگرام برایِ ایرانیان فعال شد. این قابلیت در ساعت هایِ ابتدایی توسط ایرانیان مورد استقبال شدید قرار گرفت، اما به چند ساعت نرسید که این قابلیت توسط اُپراتورهایِ ایران از دسترس کاربران خارج شد.

این موضوع سریعاً در شبکه هایِ اجتماعی مطرح شد و پس از گذشت چند ساعت، اُپراتورهایِ ایرانسل و همراه اول اعلام برائت کردند و اظهار داشتند که دست به فیلتر کردن قابلیت تماس صوتی تلگرام نزده اند. فی نهایه این قابلیت در همان روز مجدداً در دسترس کاربران بر رویِ شبکه هایِ موبایل نیز قرار گرفت.

اما از صبح امروز مجدداً اختلالاتی در تماس صوتی تلگرام حاصل شد، که با کنجکاوی هایِ انجام شده مطلع شدیم تماس صوتی تلگرام برای بار دوم به صورت کامل مسدود شده است. در این لحظه امکان برقراری تماس در ایران با تمامی اُپراتورها و شرکت هایِ ارائه دهنده اینترنت وجود ندارد، اما هنوز مشخص نیست این مسدودسازی برایِ مدت زمان کوتاهی اجرا خواهد شد یا برایِ همیشه این قابلیت از دسترس ایرانیان خارج خواهد شد.

در روزها یا شاید ساعت هایِ آینده خبرهایِ تکمیلی پیرامون این قضیه به بیرون درز پیدا خواهد کرد و سایت تخصصی اکسپریا قطعاً این اخبار و اطلاعات را با شما همراهان همیشگی به اشتراک خواهد گذاشت.

آپدیت: طبق اطلاعات بدست آمده تماس صوتی تلگرام با دستور مراجع قضایی مسدود شده است. هنوز اطلاعات بیشتری در این خصوص در دسترس نیست.