در ماه دسامبر، کمپانی گوگل مرورگر خود برای سیستم عامل اندروید را به یک قابلیت جذاب مجهز کرد؛ قابلیتی که این امکان را به کاربران می داد تا بتوانند تمام بخش های یک صفحه ی وب را دانلود کرده و آن را به صورت آفلاین مشاهده کنند. بر اساس گزارش گوگل، هر هفته بیش از 45 میلیون صفحه ی اینترنتی با استفاده از این قابلیت ذخیره می شود؛ بنابراین، این قابلیت جای خود را به خوبی در میان کاربران پیدا کرده است. به همین دلیل هم این کمپانی در حال کار بروی قابلیت هایی برای بهبود عملکرد این بخش می باشد.

در حال حاضر، در صورتی که در مرورگر کروم نسخه ی اندروید بروی لینکی انگشت خود را نگه دارید، این قابلیت در اختیار شما خواهد بود تا بتوانید بدون اینکه نیاز باشد آن را باز کنید، آن صفحه را برای مشاهده ی آفلاین ذخیره کنید. به علاوه ی آن، گوگل قابلیتی به نام Download page later را استفاده کرده است که زمانی که در حال مشاهده ی یک سایت به صورت آفلاین باشید، با نگه داشتن انگشت خود بروی هر لینک می توانید این گزینه را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه، به محض دسترسی به اینترنت، کروم صفحه های انتخابی شما را دانلود می کند و امکان استفاده ی آفلاین از آن ها را فراهم می کند. همچنین، زمانی که یک تب جدید باز کنید، در بخش سایت های مشاهده شده، سایت های آفلاین با یک علامت در کنار آن ها از سایت های آنلاین متمایز می شوند و می توانید لیستی از وبسایت های دانلود شده را نیز مشاهده کنید. برای استفاده از این قابلیت باید از آخرین نسخه ی مرورگر کروم استفاده نمایید.

منبع: