Android_KitKat

سونی اخیرا آغاز به ارتقای مدل های مختلف گوشی های هوشمند خود به اندروید 4.4.2 نموده است. این به روز رسانی ها فعلا فقط برای مدل های Xperia Z1, Z Ultra و Z1 Compact آغاز شده است، به هرحال،  قبل از اینکه شما مشتاقانه گوشی هوشمند خود را ارتقا دهید، باید مراقب اطلاعات شخصی تان در کارت حافظه باشید.

در شرایط عادی، وقتی شما به KitKat ارتقا می دهید، برنامه های شخص ثالث دیگر نمی توانند قادر به نوشتن و ارسال دیتا به کارت حافظه باشند.

چیزی که این جمله معنا می دهد این است که، برای مثال شما دیگر قادر نخواهید بود که از برنامه های فایل منیجر شخص ثالث برای کپی کردن فایل های تان به کارت حافظه در شبکه اقدام نمایید. مثال دیگر این است که اگر شما از اندروید کیت کت 4.4 استفاده می کنید، نمی توانید از برنامه TomTom برای دانلود نقشه ها به کارت حافظه استفاده کنید.

تنها برنامه های اول شخص قادر خواهند بود تا به کارت حافظه ارسال نمایند، این به این دلیل است که File Commander همچنان در مدل های Xperia در کیت کت اجرا خواهد شد. برنامه نویسان شخص ثالث می توانند این معضل را با اختصاص یک پوشه شخصی در کارت حافظه که برنامه شان می تواند آن را بخواند و ارسال نمید، دور بزنند. در معنای ساده تر، کیت کت مثل نسخه های پدر و اجداد خود، مشکلی با برنامه های شخص ثالث نخواهد داشت. اما تنها مشکلی که برنامه نویسان با آن مواجه هستند، این است که هنگام حذف برنامه، تمامی اطلاعات در درون آن پوشه های شخصی نیز حذف خواهند شد!!

در حال حاظر تنها راه دور زدن این مشکل، روت کردن گوشی هوشمند شما و استفاده از برنامه های انتقال دیتا به کارت حافظه می باشد. به هر حال، گزینه های معدودی برای روت کردن فیرمورهای کیت کت وجود دارد، که این یک مسأله ی جداگانه ای است.

برخلاف بیشتر مدل های گوشی های هوشمند اکسپریا که پشتیبانی از کارت حافظه microSD را پیشنهاد می کنند، بیشتر و بیشتر به نظر می رسد که این کارت ها فقط برای ذخیره سازی عکس و فیلم و فایل های رسانه ای استفاده خواهند شد. ما در آینده ی نزدیک، تغییر حالتی از گوگل را مشاهده نخواهیم کرد، پس باید امیدوار باشیم که سونی گوشی های پرچم دار خود را با فضای ذخیره سازی بیشتری، مخصوصا اینکه حداقل 32 گیگابایت که مد نظر ماست را در نظر گیرد، مخصوصا در حالی که بازی ها و برنامه ها در حال بزرگ تر شدن و افزایش حجم هستند.

منبع: XperiaBlog