شاید یکی از انتقاداتی که در سال های اخیر، به پرچمداران گوشی های سونی وارد شد، قدرت اسپیکر نه چندان قوی بود. سونی معمولاً در گوشی های میان رده به خصوص سری Ultra اسپیکرهای مونوی بسیار قدرتمندی را استفاده میکند، اما در پرچمداران خود، علیرغم استفاده از دو اسپیکر در بالا و پایین، از لحاظ قدرت توان رقابت با برخی از گوشی های هوشمند هم رده را ندارد.

ما همیشه به کیفیت صدای استریوی گوشی های پرچمدار سونی اعتراف کردیم، اما از نظر قدرت اسپیکر نیز به آن انتقاد داشتیم. البته سونی در اکسپریا XZ1 مدعی شد که 50 درصد نسبت به نسل قبل، قدرت صدا را افزایش داده اما در خوشبینانه ترین حالت به نظر 10-15 درصد افزایش صدا را نسبت به قبل حس کرده بودیم. حال اینکه در اکسپریا XZ2 سونی فقط مدعی است که قدرت صدا نسبت به قبل افزایش داشته و حرفی از تفاوت آن با مدل های قبلی نزده است.

هفته گذشته در جریان معرفی اکسپریا XZ2 در ایران، ما از تفاوت قدرت صدای این دستگاه با اکسپریا XZ Premium شگفت زده شدیم. چه از نظر قدرت و چه از نظر کیفیت، صدای خروجی از اسپیکرهای اکسپریا XZ2 در سطح بسیار بالاتری از اکسپریا XZ Premium قرار داشت.

متاسفانه شرایط برای به اشتراک گذاری مقایسه ما از قدرت اسپیکر اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ Premium محیا نبود، اما امروز ویدئویی از مقایسه قدرت صدای اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZs را مشاهده کردیم که قطعاً میتواند آنچه که شما از یک مقایسه ایده آل انتظار دارید را به شما بدهد. این مقایسه کوتاه را تماشا کنید تا به قدرت اسپیکر استریوی اکسپریا XZ2 پی ببرید.