KitKat-Android-edition-004
سونی تا به امروز در چند مرحله برنامه خود را برای به روزرسانی انواع مدل های اکسپریا به اندروید 4.4 کیت کت اعلام کرد که در آخرین مرحله نام 6 مدل از خانواده Z دیده شده بود که در صف دریافت آپدیت کیت کت قرار داشتند. اما امروز منابع خبری از هند، برنامه ای محرمانه از سونی را به اشتراک گذاشتند که در آن نام چند مدل جدید نیز به لیست برنامه به روزرسانی اندروید 4.4 و 4.3 اضافه شده است.

در این لیست نام 3 مدل از خانواده Z مشاهده میشود که تاریخ دریافت آپدیت برای آنها ماه ژوئن (خرداد) به ثبت رسیده است.

اما نامی که بسیار جلب توجه میکند اکسپریا SP است که در صف آپدیت کیت کت قرار دارد. اکسپریا SP به همراه اکسپریا T2 ، اکسپریا M2 و اکسپریا E1 در اواخر ماه ژوئن و اوایل ژولای به اندروید 4.4 به روز خواهند شد.

و اما اکسپریا C و L دو محصول از رده میان قیمت های سال گذشته سونی هستند که مدتهاست در ایستگاه اندروید 4.2 متوقف شدند. یک خبر خوش برای صاحبان این دستگاه ها اینکه سونی در آینده ای نزدیک به روزرسانی اندروید 4.3 را برای این دو مدل نیز منتشر خواهد کرد.

و اما خبر میرسد اکسپریا Z2 که به صورت پیش فرض با نسخه اندروید 4.4.2 معرفی و عرضه شده است در انتظار تایید گوگل برای دریافت آپدیت اندروید 4.4.3 است و در صورت تایید این دستگاه به زودی آخرین نسخه اندروید موجود را دریافت خواهد کرد.
Sony-CC-India-upate

البته لازم به ذکر است که این برنامه به صورت 100% به تایید نرسیده است و هنوز به صورت رسمی و توسط سونی منتشر نشده است. باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا سونی در روزهای آینده باز هم برنامه های خود را به صورت عمومی اعلام میکند یا بر اساس همان برنامه قبلی به کار خود ادامه خواهد داد.

justaboutphones
با تشکر از : امیرحسین